Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 7 grudnia 2018

Spotkanie z mieszkańcami Raciborza

  |   Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami Raciborza Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami Raciborza Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami Raciborza Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami Raciborza Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami Raciborza Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami Raciborza Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami Raciborza Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami Raciborza Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami Raciborza Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami Raciborza Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami Raciborza Spotkanie z samorządowcami, przedstawicielami społeczności lokalnej oraz posłami Spotkanie z samorządowcami, przedstawicielami społeczności lokalnej oraz posłami Spotkanie z samorządowcami, przedstawicielami społeczności lokalnej oraz posłami Wymiana upominków Wymiana upominków Wymiana upominków Wpis do księgi pamiątkowej Spotkanie z samorządowcami, przedstawicielami społeczności lokalnej oraz posłami

Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Raciborza wyraził przekonanie, że do rozwoju tego miasta przyczyni się wielki Program dla Śląska, przyjęty przez rząd i przewidujący na Śląsku inwestycje na łączną kwotę 55 mld zł. Zapewnił też, że będzie starał się wspierać te wysiłki.


Zobacz także: Wystąpienie Prezydenta RP na spotkaniu z mieszkańcami Raciborza Prezydent odniósł się również do trwającego w Katowicach COP24 i ochrony klimatu, podkreślając, że chciałby, aby pieniądze w Polsce były inwestowane w budowę nowoczesnego przemysłu i innowacyjną gospodarkę. – Po to, żebyśmy mogli pogodzić rozwój gospodarczy, korzystanie z energii,  także tej węglowej z ochroną klimatu – mówił Andrzej Duda, dodając, że potrzeba do tego coraz nowocześniejszych technologii.


- Ochrona klimatu i ochrona powietrza przede wszystkim przed pyłem, smogiem to jest także nasza sprawa, sprawa każdego domu, gospodarstwa, żeby mieszkańcowi Raciborza i każdego innego miasta drgnęła ręka zanim włoży do pieca śmieci, zanim zacznie palić plastik – akcentował.

 


Zobacz także: Wystąpienie Prezydenta RP podczas sesji poświęconej deklaracji „Just Transition” [PL/ENG] Udział Prezydenta RP w Szczycie Klimatycznym COP24 w Katowicach [PL/ENG] Prezydent do górników: Jesteście niezwykle ważną częścią społeczeństwa Prezydent zaznaczył, że do tworzenia smogu przyczynia się każdy komin. Dlatego zwrócił się o korzystanie z takich paliw, które oszczędzają czyste powietrze, żebyśmy mieli mniej smogu.

 

- Prosiłbym też, aby władze miejskie, powiatowe, wojewódzkie o to apelowały, bo trzeba to powtarzać. Każdy indywidualnie ma szansę przyczynić się do ochrony powietrza – podkreślił.


Andrzej Duda wyraził radość z przyjęcia podczas COP24 zaproponowanej przez Polskę deklaracji „Just Transition”. - Ona mówi o tym, że działania zmierzające do ochrony klimatu, także te dekarbonizacyjne, muszą być realizowane w sposób sprawiedliwy i solidarny, to znaczy uwzględniający także lokalne, regionalne i krajowe potrzeby społeczne i możliwości, jakie w danym państwie istnieją – dodał.

 

 

 

Zobacz także: Prezydent do górników: Jesteście niezwykle ważną częścią społeczeństwa Prezydent mówił, że w Polsce PKB cały czas wzrasta, a emisyjność spada. Powtórzył, że istota działania polega na unowocześnianiu gospodarki, zamianie miejsc pracy w przestarzałym przemyśle na miejsca pracy w nowoczesnym przemyśle. - Na tym polega cała istota. Aby ludzie nie tracili pracy, a wręcz przeciwnie, żeby powstawały nowe miejsca pracy – i o to musimy się starać i wierzę głęboko, że tak będzie starał się działać polski rząd – zaznaczył, dodając, że o tym myślał, wypowiadając niedawno do górników słowa, że nie pozwoli zamordować polskiego przemysłu wydobywczego, polskiego górnictwa.


-  Chodzi o to, aby dokonywać mądrej transformacji, żeby stwarzać szanse dla ludzi do godnego życia, do godnej pracy za godną płacę, a przy okazji, żeby starać się chronić klimat w jak największym stopniu, rozwijając zarazem polską naukę. Na tym w moim przekonaniu polega odpowiedzialne rządzenie. Chciałbym, żebyśmy tak umieli gospodarować – podsumował Andrzej Duda.

 

Przed spotkaniem z mieszkańcami Prezydent rozmawiał z samorządowcami, przedstawicielami społeczności lokalnej oraz posłami. 

(KG)

Lokalizacja

Poleć znajomemu