Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Niedziela, 9 grudnia 2018

Prezydent kibicował panczenistom w Tomaszowie Mazowieckim

  |   Prezydent Andrzej Duda kibicował zawodnikom uczestniczącym w Pucharze Świata w Łyżwiarstwie Szybkim Puchar Świata w Łyżwiarstwie Szybkim w Tomaszowie Mazowieckim Puchar Świata w Łyżwiarstwie Szybkim w Tomaszowie Mazowieckim Prezydent Andrzej Duda kibicował zawodnikom uczestniczącym w Pucharze Świata w Łyżwiarstwie Szybkim Puchar Świata w Łyżwiarstwie Szybkim w Tomaszowie Mazowieckim Prezydent Andrzej Duda kibicował zawodnikom uczestniczącym w Pucharze Świata w Łyżwiarstwie Szybkim Puchar Świata w Łyżwiarstwie Szybkim w Tomaszowie Mazowieckim Prezydent Andrzej Duda kibicował zawodnikom uczestniczącym w Pucharze Świata w Łyżwiarstwie Szybkim Puchar Świata w Łyżwiarstwie Szybkim w Tomaszowie Mazowieckim Puchar Świata w Łyżwiarstwie Szybkim w Tomaszowie Mazowieckim Dekoracja medalowa najlepszej trójki kobiet na dystansie 5000 m. Dekoracja medalowa najlepszej trójki kobiet na dystansie 5000 m. Dekoracja medalowa najlepszej trójki kobiet na dystansie 5000 m. Dekoracja medalowa najlepszej trójki kobiet na dystansie 5000 m. Puchar Świata w Łyżwiarstwie Szybkim w Tomaszowie Mazowieckim Puchar Świata w Łyżwiarstwie Szybkim w Tomaszowie Mazowieckim Puchar Świata w Łyżwiarstwie Szybkim w Tomaszowie Mazowieckim Puchar Świata w Łyżwiarstwie Szybkim w Tomaszowie Mazowieckim Puchar Świata w Łyżwiarstwie Szybkim w Tomaszowie Mazowieckim

Prezydent Andrzej Duda w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim kibicował zawodnikom uczestniczącym w Pucharze Świata w Łyżwiarstwie Szybkim. Prezydent oglądał m.in. wyścigi drużyn sprinterów i sprinterek. Polacy zajęli w nich szóste miejsce, a Polki ukończyły rywalizację na siódmej pozycji.

 

To pierwsze od 19 lat zawody tego cyklu przed polską publicznością. Ich organizacja była możliwa dzięki powstaniu pierwszej i jedynej w kraju hali z krytym torem do łyżwiarstwa szybkiego.

 

- Cieszę się, że po raz kolejny mogę być tutaj, oglądać te zawody i cieszyć się tym obiektem. Tym, że nasi zawodnicy mogą tutaj trenować i występować w tych zawodach - podkreślił Andrzej Duda w rozmowie z dziennikarzami.

 

 


Prezydent przyznał, że pamięta, kiedy polscy łyżwiarze zdobywali medale olimpijskie i mówili z żalem, jak bardzo potrzebują takiego obiektu, ponieważ w kraju nie mają gdzie trenować. - Dlatego tak bardzo ucieszyłem się, kiedy dowiedziałem się, że prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko zdecydował, że tę arenę będzie w swoim mieście budował. Byłem obecny podczas wmurowywania kamienia węgielnego, w czasie otwarcia po zakończeniu budowy – przypomniał Andrzej Duda.


Jak zaznaczył, wyczekiwany obiekt wreszcie jest i cieszy się, że mają w nim miejsce polscy zawodnicy, a także panczeniści z całego świata przyjeżdżający trenować do Tomaszowa Mazowieckiego. Zwrócił uwagę, że tego typu hali nie ma m.in. w Czechach, czy Austrii.


Prezydent dodał, że powstanie areny, w której możliwa jest organizacja Pucharu Świata to wielka duma nie tylko dla Tomaszowa Maz., ale dla całej Polski. - To obiekt na światowym poziomie. Cieszę się, że Puchar Świata zagościł w Tomaszowie Maz. Że są olimpijskie sukcesy, które mieli nasi zawodnicy i mam nadzieję, że je powtórzą. Cieszę się, że wreszcie mają obiekt, na którym mogą trenować blisko domu i nie muszą wyjeżdżać za granicę – podkreślił.

 

 

 

W imprezie od piątku wzięło udział blisko 240 zawodników z 27 krajów, w tym wielu mistrzów świata, rekordzistów świata i medalistów olimpijskich ze Zbigniewem Bródką na czele.

 

Zawody Pucharu Świata były największymi, jakie dotychczas gościła Arena Lodowa. To jednocześnie trzecia impreza tego cyklu w obecnym sezonie. Poprzednie dwie odbyły się w Japonii – w Obihiro i Tomakomai.

 

Prezydentowi towarzyszyli minister Błażej Spychalski i doradca Piotr Nowacki.

 

 

 

Zobacz także: "Jest w Polsce wola, by zmieniać sytuację ambitnych sportowców" Prezydent na otwarciu Areny Lodowej Arena Lodowa jest pierwszym, wielofunkcyjnym obiektem, w którym mogą trenować zawodnicy dyscyplin zimowych: łyżwiarstwa szybkiego, łyżwiarstwa figurowego hokeja i short tracku.

 

10 września 2016 r. Prezydent RP Andrzej Duda wziął udział w Uroczystości podpisania aktu i wmurowania kamienia węgielnego pod pierwszą w Polsce Krytą Halę Lodową. A 14 grudnia 2017 r. Prezydent uczestniczył w uroczystości otwarcia Areny.


Łyżwiarstwo szybkie jest w Tomaszowie Mazowieckim mocno zakorzenione.  Z miasta pochodzą olimpijczycy tej dziedziny sportu i najlepsi trenerzy: Bogdan Drozdowski, Jaromir Radke, Stanisława Wąchała, Wiesław Kmiecik, Paweł Abratkiewicz. W Tomaszowie trenuje grono młodych, świetnie rokujących panczenistów.

(PAP/KG)

Lokalizacja

Poleć znajomemu