Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 17 grudnia 2018

Uroczystości pogrzebowe śp. Jolanty Szczypińskiej

  |   Uroczystości pogrzebowe posłanki Jolanty Szczypińskiej. Prezydent nadał Jolancie Szczypińskiej pośmiertnie Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski Uroczystości pogrzebowe posłanki Jolanty Szczypińskiej. Prezydent nadał Jolancie Szczypińskiej pośmiertnie Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski Uroczystości pogrzebowe posłanki Jolanty Szczypińskiej Uroczystości pogrzebowe posłanki Jolanty Szczypińskiej Uroczystości pogrzebowe posłanki Jolanty Szczypińskiej. Prezydent nadał Jolancie Szczypińskiej pośmiertnie Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski Uroczystości pogrzebowe posłanki Jolanty Szczypińskiej Uroczystości pogrzebowe posłanki Jolanty Szczypińskiej Uroczystości pogrzebowe posłanki Jolanty Szczypińskiej Uroczystości pogrzebowe posłanki Jolanty Szczypińskiej Uroczystości pogrzebowe posłanki Jolanty Szczypińskiej Śp. Jolanta Szczypińska została pochowana na cmentarzu komunalnym w Słupsku Śp. Jolanta Szczypińska została pochowana na cmentarzu komunalnym w Słupsku Śp. Jolanta Szczypińska została pochowana na cmentarzu komunalnym w Słupsku Śp. Jolanta Szczypińska została pochowana na cmentarzu komunalnym w Słupsku Śp. Jolanta Szczypińska została pochowana na cmentarzu komunalnym w Słupsku Śp. Jolanta Szczypińska została pochowana na cmentarzu komunalnym w Słupsku

– Dziękuję Jolancie Szczypińskiej za jej służbę dla Polski i ludzi – mówił Prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości pogrzebowych posłanki PiS. Wyraził nadzieję, że wielkie dzieło jej życia nigdy nie zostanie zapomniane.

 

Zobacz także: Jolanta Szczypińska uhonorowana odznaczeniem państwowym Andrzej Duda nadał Jolancie Szczypińskiej pośmiertnie Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.


Wspominając posłankę, Andrzej Duda podkreślił, że nigdy się nie bała, zawsze była niezwykle odważna, i w czasach „Solidarności”, i w obliczu choroby, i w obliczu śmierci.  – Odwagę i godność zachowała do samego końca – mówił, dodając, że Jolanta Szczypińska brała poważnie te sprawy, które były poważne i wymagały powagi. – I była nieustępliwa w swoim dziele, którego się podjęła – w pomocy drugiemu człowiekowi. Wszyscy ci, którzy ją znali i żegnali ją w ostatnich dniach doskonale to wiedzą. Wiedzą to nawet jej dawni oponenci polityczni, którzy mieli inną wizję i inne poglądy niż ona. Szanowali to i dali temu wyraz w ostatnim czasie, za co im z całego serca dziękuję – zaznaczył Prezydent. Zobacz także: Wystąpienie Prezydenta RP w Słupsku podczas uroczystości pogrzebowych posłanki Jolanty Szczypińskiej Prezydent o Jolancie Szczypińskiej: Droga Jolu, dziękujemy!

 

– Ja także dziękuję Pani Poseł za jej piękne życie. Ale przede wszystkim dziękuję jej za służbę dla Polski i dla ludzi. I za wszystko to, co zrobiła na przestrzeni tych lat swojej służby w „Solidarności”, służby poselskiej – ostatnich prawie 15 lat – powiedział. Wyraził nadzieję, że to wielkie dzieło jej życia nigdy nie zostanie zapomniane i będzie kontynuowane poprzez jej następców, także tych politycznych.

 

– Szanowna Pani Poseł, droga Jolu, dziękujemy Ci za Twoje piękne życie, życie służby dla Rzeczypospolitej, życie służby dla drugiego człowieka. Spoczywaj w pokoju – zakończył Prezydent.

 

W Kościele Mariackim w Słupsku została odprawiona w poniedziałek msza św. pogrzebowa, której przewodniczył biskup diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej ks. Edward Dajczak. W uroczystościach, oprócz Prezydenta z Małżonką, uczestniczyli także marszałek Sejmu Marek Kuchciński, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, a także wicemarszałkowie Sejmu Ryszard Terlecki i Beata Mazurek oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński.

 

Po zakończeniu nabożeństwa kondukt żałobny przeszedł na cmentarz komunalny, gdzie odbył się państwowy pogrzeb.

 

 

Jolanta Szczypińska, posłanka PiS ze Słupska, zmarła 8 grudnia br. Miała 61 lat.


W latach 80. zakładała „Solidarność” w służbie zdrowia w Słupsku. Działała w podziemiu. Kolportowała podziemne wydawnictwa. Była aresztowana i bita. Od 1987 jawny członek Międzyzakładowej Komisji Koordynacyjnej „S” Pomorza Środkowego Koszalin-Słupsk. Uczestniczka druku i kolportażu biuletynu MKK „Oko”. Za działalność wielokrotnie zatrzymywana i karana przez kolegium ds. wykroczeń.


Jolanta Szczypińska była posłanką na Sejm RP IV, V, VI, VII oraz obecnej kadencji. Pracowała w Komisji Zdrowia oraz Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych. Była w grupie założycielskiej partii Prawo i Sprawiedliwość.  W PiS była wiceprzewodniczącą klubu parlamentarnego.

(KG)

Lokalizacja

Poleć znajomemu