Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 8 stycznia 2019

Spotkanie z mieszkańcami Człuchowa

  |   Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami Człuchowa Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami Człuchowa Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami Człuchowa Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami Człuchowa Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami Człuchowa Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami Człuchowa Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami Człuchowa Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami Człuchowa Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami Człuchowa Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami Człuchowa Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami Człuchowa Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami Człuchowa Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami Człuchowa Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami Człuchowa Człuchów. Spotkanie Prezydenta z przedstawicielami społeczności lokalnej Człuchów. Spotkanie Prezydenta z przedstawicielami społeczności lokalnej Człuchów. Spotkanie Prezydenta z przedstawicielami społeczności lokalnej Człuchów. Spotkanie Prezydenta z przedstawicielami społeczności lokalnej Człuchów. Spotkanie Prezydenta z przedstawicielami społeczności lokalnej

– Najważniejszym zadaniem, jakie sobie postawiłem, jest to, aby przeciętna polska rodzina, która żyje w Człuchowie, w Chojnicach, Wałczu czy innym mieście, które nie jest największym miastem w Polsce, która do tej pory w głębi serca może pewnie myślała, że mieszka w Polsce B, czuła, że władza o nią dba, i że wreszcie Polska zmienia się na lepsze, gdzie praca jest doceniana, gdzie doceniany jest ten trud codzienny zwykłego człowieka – podkreślał Prezydent Andrzej Duda, który spotkał się z mieszkańcami Człuchowa.


Zobacz także: Wystąpienie Prezydenta RP podczas spotkania z mieszkańcami Człuchowa Zaznaczył, że właśnie dlatego został wprowadzony program 500 plus, żeby wzmocnić polską rodzinę, żeby pokazać jej: tak, Polska myśli o was, nie tylko wy myślicie o Polsce; nie tylko wy decydujecie się tu żyć i pracować, ale jeżeli zdecydowaliście się na to, to otrzymacie także świadczenie ze strony państwa, jakiego do tej pory nie było.


– I niech nikt nie mówi, że to jest jakaś jałmużna, bo to jest świadczenie należne rodzinie i rodzicom w ramach wychowania dzieci, w ramach przyczyniania się polskiego państwa do trudu wychowania dzieci przez polską rodzinę – akcentował.

 

 

Prezydent zwrócił też uwagę, że wiele zadań jest jeszcze do zrealizowania. – Ale obiecuję, że będą one realizowane. Tak jak w tej chwili staram się, by została zrealizowana do końca obietnica wprowadzenia wyższej kwoty wolnej od podatku – ona jest realizowana, ale stopniowo – i aby w Polsce rzeczywiście była realizowana konstytucja, która mówi o równości wszystkich obywateli, przede wszystkim ich równości wobec prawa – akcentował Andrzej Duda, dodając, że prawa mają przestrzegać wszyscy – nie tylko ci, którzy stają przed sądem i są sądzeni za to, że gdzieś je naruszyli, ale powinny go przestrzegać także sądy i sędziowie. 

 

Prezydent dziękował mieszkańcom Człuchowa za trud codziennej pracy, a także władzom samorządowym za działalność dla miasta, tworzenie miejsc pracy, przyciąganie przedsiębiorców, za mądre rozwiązania, które są wprowadzane. 

 

 

 

Zobacz także: Prezydencki projekt ustawy o Narodowej Strategii Onkologicznej Andrzej Duda wspomniał o prezydenckim projekcie ustawy o Narodowej Strategii Onkologicznej. Przekonywał, że ma on służyć bezpieczeństwu zdrowotnemu nas wszystkich i budowie bezpieczeństwa zdrowotnego przyszłych pokoleń. Zaapelował też, aby wykonywać onkologiczne badania profilaktyczne. –Proszę tego nie zaniedbywać, proszę się tego nie bać – podkreślił.

 

– Dzisiaj choroby onkologiczne są jednymi z najgroźniejszych. Niestety rozwijają się dynamicznie i trzeba czynić wszystko, żeby walka z nimi była jak najbardziej sprawna – ocenił, dodając, że choroby onkologiczne w mniejszym lub większym stopniu dotykają każdą rodzinę oraz są drugą - po chorobach układu krążenia i serca – przyczyną śmierci Polaków.


Jak zaznaczył Prezydent, walka z chorobami onkologicznymi poprzez budowanie systemu ochrony zdrowia w tym zakresie jest koniecznością. Wyraził nadzieję, że przygotowany przez niego – we współpracy z ministrem zdrowia oraz profesorami z Narodowej Rady Rozwoju – projekt ustawy o Narodowej Strategii Onkologicznej zostanie przyjęty przez Sejm. –Wierzę w to, że będziecie Państwo wkrótce mogli już odczuć zbawienne skutki jej działania – w postaci planowanej profilaktyki, planowanej edukacji, także i akcji informacyjnej realizowanej wobec najmłodszego pokolenia, jak żyć, aby uchronić się przed chorobami nowotworowymi, jak żyć najbardziej zdrowo i ekologicznie, jak chronić środowisko naturalne – powiedział Andrzej Duda.

 


 

Prezydent wspomniał też, że w okolice Człuchowa przyjeżdżał na obozy harcerskie, dodając, że ta ziemia jest bardzo droga jego sercu. – Znam tę ziemię – niezwykle piękną, niezwykle atrakcyjną, posiadającą tak wiele wspaniałych walorów, szczególnie turystycznych, przyrodniczych, wypoczynkowych – podkreślał. – Mam nadzieję, że będziecie Państwo w stanie wykorzystać potencjał tej ziemi, jeszcze lepiej niż to się udawało dotychczas – dodał.

 

Andrzej Duda spotkał się też z przedstawicielami społeczności lokalnej. Prezydentowi podczas wizyty towarzyszył minister Adam Kwiatkowski. 

 

Człuchów chlubi się ponad 670-letnią historią, prawa miejskie uzyskał w 1348 roku. Atrakcją miasta i okolic jest polodowcowe ukształtowanie terenu z charakterystycznymi jeziorami oraz wzgórzami morenowymi, gęsto porośniętymi lasami. 

(KG)

Lokalizacja

Poleć znajomemu