Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 9 lutego 2019

Spotkanie z mieszkańcami wsi Ptaszkowa

  |   Spotkanie z mieszkańcami Ptaszkowej Spotkanie z mieszkańcami Ptaszkowej Spotkanie z mieszkańcami Ptaszkowej Spotkanie z mieszkańcami Ptaszkowej Spotkanie z mieszkańcami Ptaszkowej Spotkanie z mieszkańcami Ptaszkowej Spotkanie z mieszkańcami Ptaszkowej Spotkanie z mieszkańcami Ptaszkowej Spotkanie z mieszkańcami Ptaszkowej Spotkanie z mieszkańcami Ptaszkowej Spotkanie z mieszkańcami Ptaszkowej Spotkanie z mieszkańcami Ptaszkowej Spotkanie z mieszkańcami Ptaszkowej Spotkanie z mieszkańcami Ptaszkowej Spotkanie z mieszkańcami Ptaszkowej Spotkanie z mieszkańcami Ptaszkowej Spotkanie z mieszkańcami Ptaszkowej Spotkanie z mieszkańcami Ptaszkowej Spotkanie z mieszkańcami Ptaszkowej Spotkanie z mieszkańcami Ptaszkowej Na ręce sołtysa wsi Prezydent przekazał biało-czerwoną flagę. Spotkanie z mieszkańcami Ptaszkowej Spotkanie z mieszkańcami Ptaszkowej Spotkanie z mieszkańcami Ptaszkowej Spotkanie z mieszkańcami Ptaszkowej Spotkanie z mieszkańcami Ptaszkowej Spotkanie z mieszkańcami Ptaszkowej Spotkanie z mieszkańcami Ptaszkowej Wzruszający prezent od Martynki Wzruszający prezent od Martynki Wzruszający prezent od Martynki Wzruszający prezent od Martynki Wzruszający prezent od Martynki Prezydent zwiedził zabytkowy kościół pw. Wszystkich Świętych Prezydent zwiedził zabytkowy kościół pw. Wszystkich Świętych Prezydent zwiedził zabytkowy kościół pw. Wszystkich Świętych Prezydent zwiedził zabytkowy kościół pw. Wszystkich Świętych Rodzina Państwa Górków zaprosiła Prezydenta na poczęstunek Rodzina Państwa Górków zaprosiła Prezydenta na poczęstunek Rodzina Państwa Górków zaprosiła Prezydenta na poczęstunek Rodzina Państwa Górków zaprosiła Prezydenta na poczęstunek Rodzina Państwa Górków zaprosiła Prezydenta na poczęstunek Rodzina Państwa Górków zaprosiła Prezydenta na poczęstunek Rodzina Państwa Górków zaprosiła Prezydenta na poczęstunek Rodzina Państwa Górków zaprosiła Prezydenta na poczęstunek

Prezydent Andrzej Duda odwiedził mieszkańców Ptaszkowej w powiecie nowosądeckim. Uczestniczył w obchodach 660-lecia lokacji wsi oraz nagrodził zwycięzców Spartakiady Dziecięcej. Prezydent podkreślał, że zawody sportowe są dobrą okazją do integracji osób pełnosprawnych z niepełnosprawnymi.

 

- Można być razem, można cieszyć się sportem, zabawą. Można zmagać się z samym sobą i także i różnymi innymi życiowymi przeszkodami, pokazując klasę, radość, wielką wolę zwycięstwa - mówił Prezydent.

 

 

Zaznaczył, że XX memoriał odbywa się jako wydarzenie zintegrowane, gdzie młodzież pełnosprawna spotyka się z niepełnosprawną, która - jak mówił - udowadnia, że można konkurować nawet wtedy, gdy "nie otrzymało się od losu tego wszystkiego, co dostało tak wielu innych".

 

 

 

Prezydent dostał wzruszający prezent od Martynki.

 

 

 

Po południu Prezydent zwiedził zabytkowy kościół pw. Wszystkich Świętych oraz udał się na poczęstunek do rodziny Państwa Górków.

 

W czerwcu 2009 roku wieś odwiedził także śp. Prezydent RP Lech Kaczyński, który wziął wówczas udział w obchodach Jubileuszu 650-lecia lokacji Ptaszkowej oraz uroczystości poświęcenia i przekazania sztandaru szkole.

 

64/XX Zintegrowana Zimowa Spartakiada Dziecięca „Memoriał Romana Stramki i Zbigniewa Kmiecia” to zawody w biegach narciarskich organizowane od 1954 roku na terenie Nowego Sącza. Za przygotowanie imprezy, która skierowana jest do dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych, dzieci niepełnosprawnych oraz uczestników warsztatów terapii zajęciowej, odpowiada Parafialny Klub Sportowy ”Jaworze” oraz Gmina Grybów.(PAP/AW)

 

 

 

 

Lokalizacja

Poleć znajomemu