Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 25 lutego 2019

Prezydent w Herbach: Każde miejsce w Polsce jest ważne

  |   Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami powiatu lublinieckiego w Herbach Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami powiatu lublinieckiego w Herbach Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami powiatu lublinieckiego w Herbach Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami powiatu lublinieckiego w Herbach Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami powiatu lublinieckiego w Herbach Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami powiatu lublinieckiego w Herbach Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami powiatu lublinieckiego w Herbach Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami powiatu lublinieckiego w Herbach Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami powiatu lublinieckiego w Herbach Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami powiatu lublinieckiego w Herbach

- Bardzo zależy mi na tym, żeby Polska rozwijała się w każdym swoim zakątku w jak najbardziej wyrównany sposób, a warunki życia w poszczególnych częściach kraju były w miarę możliwości jednakowe – mówił w Herbach Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami powiatu lublinieckiego.


Zobacz także: Wystąpienie podczas spotkania z mieszkańcami w Herbach - Każde miejsce w Polsce jest ważne. W trakcie swojej prezydentury to właśnie, przede wszystkim, chcę pokazać. To właśnie dlatego głównym moim celem są mniejszej wielkości miasta i gminy, to właśnie tutaj, na miejscu, chcę się z Państwem spotkać, porozmawiać, wysłuchać, bo to jest kwestia najistotniejsza – podkreślił. Jak zaznaczył, bardzo zależy mu na tym, co nazywane jest zrównoważonym rozwojem, ale co, tak naprawdę, „jest rozwojem po prostu równym”.

 

 

- Polska powinna rozwijać się w każdym swoim zakątku w jak najbardziej wyrównany sposób, żeby niwelować różnice pomiędzy poszczególnymi częściami kraju, żeby starać się niwelować różnice pomiędzy regionami, powiatami, gminami, tak, żeby wszędzie warunki życia były w miarę możliwości jednakowe - akcentował.

 

- Rozwój Polski trwa. Dziękuję, że bierzecie Państwo w nim udział także poprzez budowanie swojej miejscowości, rozwijanie Herbów – powiedział Andrzej Duda.

 

Prezydent podkreślał, że najważniejsza jest dbałość o polską rodzinę, o bieżące warunki bytowe ludzi oraz likwidacja obaw egzystencjalnych. Zaznaczył, że program 500 plus, który został wprowadzony, teraz będzie rozwijany. Ocenił, że ludzie naprawdę potrzebowali tych pieniędzy – one są wydawane i trafiają ponownie do gospodarki. – Cieszę się, że możemy to realizować. To są powody do wielkiej dumy, a przede wszystkim ogromnej satysfakcji z tego, że zwykła polska rodzina odczuwa wreszcie pożytki z tego, że jest władza, która stara się realizować swoje zobowiązania – powiedział.

 

Jak dodał, chce, aby były realizowane kolejne elementy wzmacniające polską rodzinę.  - Mam nadzieję, że zostanie wprowadzone w sposób sprawny, zgodnie z podjętym zobowiązaniem, także dodatkowe świadczenie dla ludzi, którzy są na emeryturze, wielu z nich jest dzisiaj w trudnej sytuacji, zwłaszcza tych, którzy mają bardzo niskie świadczenia, im także trzeba pomóc - powiedział Andrzej Duda.

 

 

Prezydent zwracał też uwagę na potrzebę wyższych wynagrodzeń za pracę. Podkreślił, że w wielu częściach kraju bezrobocie praktycznie zniknęło, ale potrzeba wyższych wynagrodzeń za pracę, żeby mediana nie była na poziomie 500 euro miesięcznie, ale na poziomie 1000 euro przeciętnie w kraju, w przeciętnej rodzinie. Wspomniał w tym kontekście także o młodych ludziach, żeby nie wyjeżdżali za granicę tylko dlatego, że tam się żyje wygodniej. – Wierzę głęboko, że proces podnoszenia wynagrodzeń będzie trwał – mówił, dodając, że chciałby, aby młodzi zostawali w Polsce. 

 

Zobacz także: Spotkanie Prezydenta z komandosami z Lublińca Prezydent mówił też, że Polska jest dzisiaj dużo bezpieczniejsza niż była wcześniej, m.in. za sprawą obecności nad Wisłą żołnierzy amerykańskich. - Wierzę w to, że będzie ich więcej, że będą oni nam nieśli bezpieczeństwo - dodał. 

 

Andrzej Duda akcentował, że potrzebna jest mądra polityka. - Uważam, że mamy święte nie tylko prawo, ale my jako rządzący obowiązek, jak najsilniej i jak najmocniej akcentować polskie interesy i nasze prawo do tego, by zajmować adekwatne miejsce do naszej liczebności jako narodu i wielkości jako państwo i znaczenia jako miejsca w Europie - podkreślił. 

 

Prezydentowi towarzyszył minister Błażej Spychalski. 

 

 

_________________________________

 

Gmina Herby położona jest w powiecie lublinieckim na północno–wschodnich krańcach Śląska w dorzeczu rzeki Liswarty. Gmina Herby należy do najbardziej zalesionych gmin w regionie – ponad 70% jej powierzchni zajmują lasy. Cała gmina położona jest na terenie Parku Krajobrazowego „Lasy nad Górną Liswartą”, który został ustanowiony 21 grudnia 1998 roku. W latach 1958-1972 Herby miały status osiedla. W roku 1973 uzyskały status gminy, natomiast w obecnym kształcie gmina Herby istnieje od 1 stycznia 1993 roku.

(KG)

Lokalizacja

Poleć znajomemu