Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 25 lutego 2019

Spotkanie z mieszkańcami Kłobucka

  |   Prezydent z wizytą w Kłobucku Prezydent z wizytą w Kłobucku Prezydent z wizytą w Kłobucku Prezydent z wizytą w Kłobucku Prezydent z wizytą w Kłobucku Prezydent z wizytą w Kłobucku Prezydent z wizytą w Kłobucku Prezydent z wizytą w Kłobucku Prezydent z wizytą w Kłobucku

- Dla mnie najważniejsza jest rodzina – podkreślał Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Kłobucka. Zaznaczył, że państwo pomaga rodzicom, aby dzieci wychowywało się im wygodniej i łatwiej. Wyraził zadowolenie, że teraz będzie można rozszerzać program 500 plus. 

 

- W Polsce jest wiele zadań do wykonania. Jesteśmy w drodze do kraju, który będzie krajem zamożnym, rzeczywiście silnym, który – jestem przekonany – będzie jednym z najbardziej liczących się państw w UE. Jestem przekonany, że taką Polskę potrafimy zbudować – mówił Prezydent. Dodał, że Polacy są społeczeństwem inteligentnym, zaradnym, sprytnym, które poradziło sobie i przeżyło niejedne trudności.


- W najgorszych momentach zawsze umieliśmy się podnieść. Przetrwaliśmy zabory, nie daliśmy się wynarodowić, nie daliśmy sobie zabrać naszej wiary, ani obcym, ani komunistom, nikomu. Nie daliśmy sobie zabrać swojej kultury, nie daliśmy sobie zabrać potrzeby wolności i przekonania, że do tej wolności powinniśmy dążyć – akcentował.


Andrzej Duda wyraził przekonanie, że skoro dziś dążymy do zamożności, to również ją osiągniemy pracując. Tylko - jak dodał - żeby Polska była mądrze rządzona.

 

 

- Dla mnie najważniejsza jest rodzina – podkreślał Andrzej Duda, dodając, że marzy, aby kiedy będzie kończył służbę prezydencką mógł usłyszeć od przeciętnej polskiej rodziny: tak żyje nam się lepiej, nasze warunki życia poprawiły się.


- Jeżeli tak będzie, będę mógł śmiało powiedzieć, że ta cząstka, którą ja starałem się włożyć w Polskę i dać z siebie - swojego wysiłku, swojej pracy, swojej myśli, że ona w jakimś sensie zaprocentowała i że ona właśnie przynosi plon, na tym zależy mi najbardziej – powiedział.


Prezydent podkreślał, że program 500 plus stanowi realne wsparcie dla polskiej rodziny mającej dzieci. –Stanowi swoistą promocję macierzyństwa i rodzicielstwa, żeby mieć dzieci, że państwo nie zostawia rodziców samymi – zaznaczył. - Państwo pomaga rodzicom, aby dzieci wychowywało się im wygodniej i łatwiej – mówił Andrzej Duda. Wyraził zadowolenie, że teraz będzie można rozszerzać program 500 plus. – To jest dla mnie właśnie odpowiedzialna polityka – przekonywał.

 

 

 

Andrzej Duda wskazywał, że Polska dobrze się rozwija. – Cieszę się, że możemy realizować programy, o których wspomniałem. Wierzę w to, że polskiej rodzinie z roku na rok będzie się żyło coraz lepiej. Cieszę się, że jest praca; chciałbym, żeby była coraz lepiej wynagradzana, bo to jest bardzo ważne. Mam nadzieję, że zdołamy pomóc w najbliższym czasie również ludziom, którzy już nie pracują, bo są na emeryturze, że świadczenia dla nich będą mogły wzrosnąć oraz będziemy w stanie powoli podnosić pensje także w sferze budżetowej – dla nauczycieli i innych -  akcentował Prezydent. Dodał, że to będzie oznaczało prawdziwe dochodzenie do takiego poziomu życia, jaki jest na Zachodzie.
 
Prezydentowi towarzyszył podczas wizyty w Kłobucku minister Błażej Spychalski.

(KG)


Lokalizacja

Poleć znajomemu