Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 4 marca 2019

Prezydent odwiedził Bolesławiec

  |   Prezydent z wizytą w Bolesławcu Prezydent z wizytą w Bolesławcu Prezydent odwiedził Bolesławiec. Spotkanie z mieszkańcami. Prezydent odwiedził Bolesławiec. Spotkanie z mieszkańcami. Prezydent odwiedził Bolesławiec. Spotkanie z mieszkańcami. Prezydent odwiedził Bolesławiec. Spotkanie z mieszkańcami. Prezydent odwiedził Bolesławiec. Spotkanie z mieszkańcami. Prezydent odwiedził Bolesławiec. Spotkanie z mieszkańcami. Prezydent odwiedził Bolesławiec. Spotkanie z mieszkańcami. Prezydent odwiedził Bolesławiec. Spotkanie z mieszkańcami. Prezydent odwiedził Bolesławiec. Spotkanie z mieszkańcami. Prezydent odwiedził Bolesławiec. Spotkanie z mieszkańcami. Prezydent odwiedził Bolesławiec. Spotkanie z mieszkańcami. Prezydent odwiedził Bolesławiec. Spotkanie z mieszkańcami. Prezydent z wizytą w Bolesławcu. Spotkanie z władzami lokalnymi. Prezydent z wizytą w Bolesławcu. Spotkanie z władzami lokalnymi. Prezydent z wizytą w Bolesławcu Prezydent odwiedził Zakłady Ceramiczne Bolesławiec Prezydent odwiedził Zakłady Ceramiczne Bolesławiec Prezydent odwiedził Zakłady Ceramiczne Bolesławiec Prezydent odwiedził Zakłady Ceramiczne Bolesławiec Prezydent odwiedził Zakłady Ceramiczne Bolesławiec Prezydent odwiedził Zakłady Ceramiczne Bolesławiec Prezydent odwiedził Zakłady Ceramiczne Bolesławiec

Wstąpienie do NATO oraz wejście do Unii Europejskiej to dla Polski momenty przełomowe, a kolejnym przełomem jest obecność w naszym kraju wojsk sojuszniczych – mówił Prezydent Andrzej Duda w Bolesławcu podczas spotkania z mieszkańcami. 

 

Zobacz także: Wystąpienie Prezydenta RP w Bolesławcu na spotkaniu z mieszkańcami W ocenie Prezydenta, przyjęcie Polski do NATO 20 lat temu i pięć lat później wejście do UE dwa najważniejsze chyba polityczne wydarzenia w naszej historii po 1989 roku.


- One mają dla nas rzeczywiście walor przełomowy – akcentował, dodając, że kolejnym takim przełomem – następstwem obecności w Sojuszu - było to, że NATO jest też w tej chwili u nas. – W tej chwili czujemy się w NATO w stu procentach, w momencie, w którym na naszej ziemi są wojska sojusznicze i w dodatkowy sposób dają nam gwarancje bezpieczeństwa – powiedział Andrzej Duda. 


Zobacz także: NATO Week: Prezydent Andrzej Duda w Żaganiu Prezydent wyraził nadzieję na zwiększenie liczebności wojsk amerykańskich w Polsce. -  Mam nadzieję, że będzie więcej; trwają w tej chwili cały czas i rozmowy ze Stanami Zjednoczonymi, i w Stanach Zjednoczonych trwa w tej chwili cały czas proces decyzyjny w tej sprawie – dodał.


 

Prezydent mówił ponadto o wsparciu polskich rodzin. Jak podkreślił, chciałby, aby władze państwowe wszystkich szczebli realizowały politykę wyciągniętej ręki do zwykłego człowieka, do polskiej rodziny.


- Cieszę się ogromnie, że program 500 plus będzie rozwijany, cieszę się ogromnie, że będą dodatkowe świadczenia dla emerytów i rencistów, to jest bardzo ważne - powiedział. Wyraził przekonanie, że dzięki tym działaniom życie przeciętnej rodziny w Polsce będzie coraz lepsze.

 

- Chcę, żebyśmy budowali kraj sprawiedliwy, chcę, żebyśmy budowali kraj uczciwy, to znaczy taki, w którym zwycięża uczciwość, a nie cynizm i draństwo, jak kiedyś powiedział Prezydent Lech Kaczyński – podkreślał Andrzej Duda. – To niezwykle ważne, żeby rzeczywistość u nas w kraju w ten sposób naprawiać. Proszę Państwa, nie jest łatwo. Jak Państwo widzicie nie zawsze też się udaje to, co chcę zrealizować, czy to, co chcemy zrealizować, nie wszystkie też próby są udane, ale proszę mi wierzyć - staramy się i będziemy się starali – przekonywał Prezydent.

 

 

 

Bolesławiec słynie z produkcji ceramiki. Prezydent na spotkaniu z mieszkańcami powiatu bolesławieckiego zadeklarował, że obejmie honorowym patronatem Bolesławieckie Święto Ceramiki.  Wcześniej Andrzej Duda złożył wizytę w Zakładach Ceramicznych Bolesławiec, które są jednym z największych producentów ceramiki stołowej ręcznie formowanej i ręcznie zdobionej unikalną w świecie techniką stempelkową. 

 

Prezydentowi podczas wizyty w Bolesławcu towarzyszył minister Błażej Spychalski. 

 

 

Zobacz także: Wizyta Księcia i Księżnej Cambridge w Polsce PL/ENG Prezydent: Chciałbym, aby ta wystawa była natchnieniem na przyszłość W lipcu 2017 roku Prezydent z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą sprezentowali Księciu Williamowi i Księżnej Kate m.in. serwis kawowy z Bolesławca.


28 września 2018 r. na spotkaniu w Pałacu Prezydenckim przy okazji otwarcia ekspozycji zapowiadającej Polską Wystawę Gospodarczą, Prezes Wiesław Ogrodnik przekazał Parze Prezydenckiej zestaw „Niepodległa” wyprodukowany w Bolesławcu  z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. 

(KG)

Lokalizacja

Poleć znajomemu