przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 6 marca 2019

NATO Week: Wizyta na poligonie w Orzyszu [PL/ENG]

  |   Wizyta Prezydenta RP na poligonie w Orzyszu Wizyta Prezydenta RP na poligonie w Orzyszu Wizyta Prezydenta RP na poligonie w Orzyszu Wizyta Prezydenta RP na poligonie w Orzyszu Pokaz dynamiczny przygotowany przez żołnierzy 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej i żołnierzy tworzących Wielonarodową Batalionową Grupę Bojową NATO Pokaz dynamiczny przygotowany przez żołnierzy 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej i żołnierzy tworzących Wielonarodową Batalionową Grupę Bojową NATO Pokaz dynamiczny przygotowany przez żołnierzy 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej i żołnierzy tworzących Wielonarodową Batalionową Grupę Bojową NATO Pokaz dynamiczny przygotowany przez żołnierzy 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej i żołnierzy tworzących Wielonarodową Batalionową Grupę Bojową NATO Pokaz dynamiczny przygotowany przez żołnierzy 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej i żołnierzy tworzących Wielonarodową Batalionową Grupę Bojową NATO Pokaz dynamiczny przygotowany przez żołnierzy 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej i żołnierzy tworzących Wielonarodową Batalionową Grupę Bojową NATO Pokaz dynamiczny przygotowany przez żołnierzy 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej i żołnierzy tworzących Wielonarodową Batalionową Grupę Bojową NATO Pokaz dynamiczny przygotowany przez żołnierzy 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej i żołnierzy tworzących Wielonarodową Batalionową Grupę Bojową NATO Pokaz dynamiczny przygotowany przez żołnierzy 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej i żołnierzy tworzących Wielonarodową Batalionową Grupę Bojową NATO Pokaz dynamiczny przygotowany przez żołnierzy 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej i żołnierzy tworzących Wielonarodową Batalionową Grupę Bojową NATO Pokaz walki wręcz zgodnie z Projektem WOJOWNIK Pokaz walki wręcz zgodnie z Projektem WOJOWNIK Pokaz walki wręcz zgodnie z Projektem WOJOWNIK Pokaz walki wręcz zgodnie z Projektem WOJOWNIK Wizyta Prezydenta RP na poligonie w Orzyszu Wizyta Prezydenta RP na poligonie w Orzyszu Prezydent wręczył Flagi Rzeczypospolitej Polskiej Prezydent wręczył Flagi Rzeczypospolitej Polskiej Prezydent wręczył Flagi Rzeczypospolitej Polskiej Wizyta Prezydenta RP na poligonie w Orzyszu Wizyta Prezydenta RP na poligonie w Orzyszu Wizyta Prezydenta RP na poligonie w Orzyszu. Wypowiedź dla dziennikarzy Wizyta Prezydenta RP na poligonie w Orzyszu. Wypowiedź dla dziennikarzy Wizyta Prezydenta RP na poligonie w Orzyszu Wizyta Prezydenta RP na poligonie w Orzyszu Wizyta Prezydenta RP na poligonie w Orzyszu Wizyta Prezydenta RP na poligonie w Orzyszu Wizyta Prezydenta RP na poligonie w Orzyszu

Prezydent Andrzej Duda obserwował w środę na poligonie w Orzyszu pokaz dynamiczny przygotowany przez żołnierzy 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej oraz żołnierzy z USA, Wielkiej Brytanii, Rumunii i Chorwacji tworzących Wielonarodową Batalionową Grupę Bojową NATO, w ramach wzmocnionej wysuniętej obecności NATO na wschodniej flance. ENGLISH VERSION>>

 

Zobacz także: Wypowiedź dla mediów podczas wizyty na poligonie w Orzyszu Andrzej Duda dziękował, że w tak szczególny wojskowy sposób jest obchodzone 20-lecie obecności Polski w Sojuszu Północnoatlantyckim, a zarazem 70-lecie istnienia NATO. 


Zwracając uwagę, że właśnie w Orzyszu stacjonuje Wielonarodowa Batalionowa Grupa Bojowa NATO, Prezydent zaznaczył, że to jest wymowny pokaz obecności Sojuszu Północnoatlantyckiego w naszym kraju i na wschodniej flance Sojuszu.


- Mam nadzieję, że ta obecność z biegiem lat będzie się pogłębiała, powiększała, będziemy mieli nie tylko obecnych żołnierzy różnych armii NATO na terenie Polski, ale często będą się u nas odbywały także ćwiczenia - mówił. I podkreślał, że niezwykle ważne jest, aby żołnierze ćwiczyli razem, doprowadzając do perfekcji wychodzenie z różnych sytuacji i realizację różnych zadań o charakterze taktycznym. 

 

 

 

Wizyta w Orzyszu to część obchodów NATO Week, organizowanych z okazji 20. rocznicy wstąpienia Polski do struktur Sojuszu Północnoatlantyckiego.

 

Podczas trwających ponad godzinę pokazów żołnierze zaprezentowali m.in. umiejętności walki wręcz, które doskonalili podczas szkoleń w ramach Projektu Wojownik.  W dynamicznym pokazie prezentowany był sprzęt bojowy, którym dysponuje 15. Giżycka Brygada Zmechanizowana i współpracujące z nią natowskie pododdziały; m.in. czołgi PT-91, a także Leopard i Abrams czy haubice samobieżne RAK, a także chorwacka artyleria Volcano. Po pokazach Prezydent obejrzał defiladę pododdziałów, a następnie prezentację sprzętu bojowego zgromadzonego na poligonie w Orzyszu. 

 

 

Prezydent wręczył dowódcom 15. Brygady Zmechanizowanej, Batalionowej Grupy Bojowej oraz dowódcom narodowym Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

 

 

Prezydentowi towarzyszyli Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak i Szef BBN Paweł Soloch oraz minister Błażej Spychalski. 

 

 

Zobacz także: NATO Week: Prezydent Andrzej Duda w Żaganiu W poniedziałek Prezydent odwiedził Żagań. Spotkaniem z żołnierzami 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej oraz amerykańskiej Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej, która szkoli się na poligonie w Żaganiu, Andrzej Duda rozpoczął NATO Week, czyli obchody 20. rocznicy wstąpienia Polski do Paktu Północnoatlantyckiego. (KG)

 

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.