Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 26 marca 2019

Prezydent z wizytą na Dolnym Śląsku

  |   Wizyta Prezydenta w Przedsiębiorstwie Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A. Wizyta Prezydenta w Przedsiębiorstwie Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A. Wizyta Prezydenta w Przedsiębiorstwie Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A. Wizyta Prezydenta w Przedsiębiorstwie Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A. Wizyta Prezydenta w Przedsiębiorstwie Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A. Wizyta Prezydenta w Przedsiębiorstwie Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A. Wizyta Prezydenta w Przedsiębiorstwie Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A. Wizyta Prezydenta w Przedsiębiorstwie Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A. Wizyta Prezydenta w Przedsiębiorstwie Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A. Wizyta Prezydenta w Przedsiębiorstwie Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A. Wizyta Prezydenta w Przedsiębiorstwie Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A. Spotkanie z mieszkańcami powiatu wołowskiego Spotkanie z mieszkańcami powiatu wołowskiego Spotkanie z mieszkańcami powiatu wołowskiego Spotkanie z mieszkańcami powiatu wołowskiego Spotkanie z mieszkańcami powiatu wołowskiego Spotkanie z mieszkańcami powiatu wołowskiego Spotkanie z mieszkańcami powiatu wołowskiego Spotkanie z mieszkańcami powiatu wołowskiego Spotkanie z mieszkańcami powiatu wołowskiego Spotkanie z mieszkańcami powiatu wołowskiego Spotkanie z mieszkańcami powiatu wołowskiego Spotkanie z mieszkańcami powiatu wołowskiego Spotkanie z mieszkańcami powiatu wołowskiego Spotkanie z mieszkańcami powiatu wołowskiego Spotkanie z mieszkańcami powiatu wołowskiego Spotkanie z mieszkańcami powiatu wołowskiego Spotkanie z mieszkańcami powiatu wołowskiego Spotkanie z mieszkańcami powiatu wołowskiego Spotkanie z mieszkańcami powiatu wołowskiego Spotkanie z mieszkańcami powiatu wołowskiego Prezydent rozmawiał z przedstawicielami społeczności lokalnej Prezydent rozmawiał z przedstawicielami społeczności lokalnej Prezydent rozmawiał z przedstawicielami społeczności lokalnej

– Rozwój Polski oznacza przede wszystkim poprawę jakości i standardu życia polskiej rodziny. To jest dla mnie najistotniejsze – podkreślał Prezydent Andrzej Duda w Wołowie. Zaznaczył, że jest jeszcze wiele obszarów, które wymagają naprawy, są grupy społeczne, które wymagają wsparcia, doceniania – m.in. nauczyciele. Wcześniej we Wrocławiu Prezydent spotkał się z pracownikami Przedsiębiorstwa Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A. 

  • Spotkanie z mieszkańcami powiatu wołowskiego

Zobacz także: Wystąpienie Prezydenta podczas spotkania z mieszkańcami powiatu wołowskiego Prezydent wskazując na wprowadzenie programu 500 plus, wsparcie rodziców wychowujących dzieci, zmniejszenie biedy, obniżenie wieku emerytalnego mówił, że te elementy były oczekiwane i w odczuciu Polaków poprawiły jakość życia. – Bardzo byśmy chcieli, aby w Polsce stopniowo podnosiły się wynagrodzenia – przekonywał Andrzej Duda, zaznaczając również, że władza nie jest w stanie podnieść wszystkim pensji, zwłaszcza w sektorze prywatnym.

 

– Jest wiele jeszcze obszarów polskiego państwa, które wymagają naprawy, są grupy społeczne, które dzisiaj wymagają wsparcia, a ściślej mówiąc wymagają zwykłego doceniania. Do takich grup należą m.in. nauczyciele. Czy nauczyciele w Polsce dobrze zarabiają? Proszę Państwa: nie, nauczyciele w Polsce nie zarabiają dobrze i wszyscy to doskonale wiedzą. Czy jakość kształcenia w Polsce jest dobra? – Nie jest taka, jakbyśmy tego oczekiwali i cały czas musi być naprawiana – mówił Prezydent.

 

– Ogromnie chcę, żeby nauczyciele lepiej zarabiali, ale chcę również, żeby polska szkoła była jak najwyższej jakości – powiedział. Jak dodał, wszyscy wiedzą, że mamy ogromną rzeszę super oddanych, wspaniałych nauczycieli, ale nie wszyscy są tacy.

 

W opinii Prezydenta tak samo jest w wielu zawodach. – W sądach też jest tak, że jest grupa sędziów rzeczywiście uczciwych oddanych, pracujących, myślących o człowieku, który staje przed nimi w sądzie – powiedział. – Ale – jak dodał – jest grupa, która nie szanuje zwykłego człowieka, która nie dba o niego, która ma druzgocące poczucie wyższości i bezkarności w stosunku do zwykłego człowieka. – I z tym trzeba będzie zrobić porządek. Wierzę w to, że wcześniej czy później zdołamy to zrealizować – przekonywał.

 

 

 

 

Prezydent podkreślał, że Wołów dla ludzi, którzy tu przyjeżdżają jest wizytówką Polski. – Patrząc na Państwa miasto wyrabiają sobie zdanie o tym, jaka Polska jest dzisiaj. I kiedy patrzą, powiedzą: Polska jest elegancka, porządna, zadbana. Dziękuję za to, że wystawiacie Państwo tu, na swojej ziemi nam wszystkim Polakom takie świadectwo  - mówił Andrzej Duda, dodając, że pracowitość i przedsiębiorczość jest tradycją Dolnego Śląska. – I to jak Wołów dziś wygląda pokazuje, że do tej najlepszej tradycji także umiecie nawiązać – zaznaczył.

 

Zobacz także: Finał III edycji „Akcji Pomocy Polakom na Wschodzie” Prezydent nawiązał także do podsumowania III edycji akcji Pomocy Polakom na Wschodzie. - Mówię o tym tak mocno też tutaj w Wołowie, bo wiem że Państwo w takich akcjach uczestniczycie. I także tutaj, chcę za to Państwu podziękować, że nie zapominacie skąd przyszliście, że nie zapominacie, że tam są tacy, którzy zostali, którym nie udało się, a może nie chcieli odejść, zostawić swojej ojcowizny, czy może nie mogli, nie dotarli i dzisiaj żyją tam, poza granicami – powiedział.

 

- Dziękuję, że o nich pamiętacie, że pamiętacie o mogiłach dziadów, ojców, że młodzi jeżdżą na Kresy, że oglądają tę ziemię, z której przyszli ich dziadkowie, pradziadkowie, rodzice. Jestem wam za to ogromnie wdzięczny, bo jestem absolutnie przekonany, że budujemy i wzmacniamy w ten sposób naszą polską wspólnotę tam i na całym świecie. Dziękuję wam za to – akcentował Andrzej Duda.

 

 

  • Wizyta w Przedsiębiorstwie Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A. 

Firma jest znanym w Polsce i na świecie producentem leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. Posiada fabryki we Wrocławiu i Siechnicach.

 

 


W tym roku HASCO-LEK S.A. obchodzi 35-lecie działalności i jest pierwszym w Polsce prywatnym przedsiębiorstwem farmaceutycznym.


Z przedstawicielami Grupy Hasco Prezydent spotkał się już podczas ubiegłorocznego Kongresu 590 w Jasionce>>.

 

Na instagramie Andrzej Duda podziękował pracownikom Zakładu i życzył im „wszelkiego powodzenia i realizacji biznesowych planów”.

 

Lokalizacja

Poleć znajomemu