Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 1 kwietnia 2019

Prezydent: Solidaryzuję się z nauczycielami

  |   Gorzów Wielkopolski. Spotkanie z mieszkańcami Gorzów Wielkopolski. Spotkanie z mieszkańcami. Gorzów Wielkopolski. Spotkanie z mieszkańcami Gorzów Wielkopolski. Spotkanie z mieszkańcami Gorzów Wielkopolski. Spotkanie z mieszkańcami Gorzów Wielkopolski. Spotkanie z mieszkańcami Gorzów Wielkopolski. Spotkanie z mieszkańcami Gorzów Wielkopolski. Spotkanie z mieszkańcami Gorzów Wielkopolski. Spotkanie z mieszkańcami Gorzów Wielkopolski. Spotkanie z mieszkańcami Gorzów Wielkopolski. Spotkanie z mieszkańcami Gorzów Wielkopolski. Spotkanie z mieszkańcami Gorzów Wielkopolski. Spotkanie z mieszkańcami Gorzów Wielkopolski. Spotkanie z mieszkańcami Gorzów Wielkopolski. Spotkanie z mieszkańcami Gorzów Wielkopolski. Spotkanie z mieszkańcami Gorzów Wielkopolski. Spotkanie z mieszkańcami Gorzów Wielkopolski. Spotkanie z mieszkańcami Gorzów Wielkopolski. Spotkanie z mieszkańcami Gorzów Wielkopolski. Spotkanie z mieszkańcami Gorzów Wielkopolski. Spotkanie z mieszkańcami Gorzów Wielkopolski. Spotkanie z przedstawicielami społeczności lokalnej Gorzów Wielkopolski. Spotkanie z przedstawicielami społeczności lokalnej Gorzów Wielkopolski. Spotkanie z przedstawicielami społeczności lokalnej Gorzów Wielkopolski. Spotkanie z przedstawicielami społeczności lokalnej Gorzów Wielkopolski. Spotkanie z przedstawicielami społeczności lokalnej Wizyta w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Odsłonięcie tablicy poświęconej śp. Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu Wizyta w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie Wizyta w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie Wizyta w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Złożenie kwiatów przed pomnikiem Świętego Jana Pawła II Wizyta w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie Wizyta w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Wpis do księgi pamiątkowej. Wizyta w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie

Prezydent Andrzej Duda zaproponował minister finansów Teresie Czerwińskiej, żeby koszty uzyskania przychodu dla nauczycieli były takie, jak w przypadku nauczycieli akademickich i twórców, czyli wynosiły 50 proc. Ocenił, że solidny nauczyciel to twórca. Wyraził nadzieję, że jego propozycja zostanie przez rząd rozważona i zmieści się w pakiecie, który jest proponowany nauczycielom.

 

Zobacz także: „Zaproponowałem, żeby koszty uzyskania przychodu dla nauczycieli wynosiły 50 proc.” Prezydent spotkał się w poniedziałek z mieszkańcami Gorzowa Wielkopolskiego. 

 

Odnosząc się do rozmów dotyczących postulatów nauczycieli wyraził nadzieję, że negocjacje zakończą się powodzeniem. - To znaczy takim porozumieniem, że obie strony będą mogły się zgodzić. To będzie oznaczało prawdziwy sukces – mówił Andrzej Duda. 

 

– Dzisiaj z Panią minister finansów odbyliśmy prawie 2 godzinną rozmowę, między innymi o sytuacji nauczycieli, w ogóle o sytuacji w kraju. Powiedziała mi, że na ten moment może śmiało powiedzieć, że to, co już zostało obiecane, będzie zrealizowane i są na to środki – poinformował Prezydent.


– Złożyłem Pani minister propozycję w sprawach nauczycieli: poprosiłem, żeby rozważyła, także razem z panem premierem, możliwość objęcia nauczycieli takimi samymi zasadami, jeżeli chodzi o kwestię kosztów uzyskania przychodu, jak traktowani są obecnie nauczyciele akademiccy, czyli pracownicy naukowo-dydaktyczni wyższych uczelni, jak twórcy - 50 proc. kosztów uzyskania przychodu – mówił, podkreślając, że solidny nauczyciel to twórca.

 

Prezydent wyraził nadzieję, że ta propozycja zostanie rozważona przez rząd i zmieści się w pakiecie, który jest proponowany nauczycielom. 

 

 

Prezydent pozdrowił mieszkańców w imieniu szefowej MRPiPS Elżbiety Rafalskiej, która - jak mówił - nie mogła być obecna na spotkaniu, ponieważ brała udział w negocjacjach ze związkami zawodowymi ws. protestu nauczycieli. 

 

Zwracając się do zgromadzonych, dziękował za codzienną pracę dla Polski. - Ona jest niezwykle ważna. To dzięki temu budżet państwa może być zasilany – dzięki temu, że Państwo pracujecie i płacicie podatki - mówił. - Naszym zadaniem jest robić tak, żeby tych podatków nie kradziono. A do niedawna tak było, że pozwalano nas wszystkich okradać - dodał.

 

Relacjonował również swoją popołudniową rozmowę z minister finansów, którą zapytał: ile udało się miliardów zaoszczędzić dzięki zabiegom ograniczającym wykradanie podatków z Polski? - Otóż, Proszę Państwa, około 50 miliardów - podkreślił Andrzej Duda.

 

 

Andrzej Duda odniósł się również do ataku na byłego Prezydenta Siedlec. - Doszło dzisiaj do niezwykle dramatycznego wydarzenia. Rano, b. Prezydent Siedlec, starszy pan, został ugodzony nożem przez napastnika, który został zatrzymany, nie wiemy jeszcze co było tego przyczyną - mówił. - Pan Prezydent Wojciech Kudelski czuje się co raz lepiej. Jestem ogromnie wdzięczny lekarzom z Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego za to, że uratowali mu życie – dodał.

 

Prezydent powiedział, że dzięki Bogu, drugie tragiczne wydarzenie, mające miejsce w naszym kraju w ciągu dosłownie kilku miesięcy, napad na człowieka, który pełni funkcje publiczną, nie zakończyło się śmiercią. - O Matce Boskiej z Rokitna mówi się, że jest patronką zgody narodowej. Niech wstawia się za nami, bo jest to dzisiaj nam, Polakom niezwykle potrzebne, żeby takich wydarzeń w naszym kraju nigdy nie było – podkreślił Prezydent.

 

 

 

Prezydent spotkał się też z przedstawicielami społeczności lokalnej. 

 

 

Wcześniej Andrzej Duda odwiedził Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie, gdzie odsłonił tablicę pamiątkową poświęconą śp. Prezydentowi RP Lechowi Kaczyńskiemu. Tablica upamiętnia 10. rocznicę jego wizyty w Sanktuarium. 

 

Prezydentowi podczas wizyty towarzyszył minister Błażej Spychalski.

 

Podczas rozmowy z Radiem Gorzów Prezydent RP, pytany o komentarz do pojawiających się opinii, że zachodnia część Polski jest coraz bardziej zaniedbana i staje się „Polską C", uznał je za przesadzone. Przypomniał, że zawsze opowiadał się za zrównoważonym rozwojem kraju. – Uważam, że wszystkie części Polski powinny być rozwinięte w sposób w miarę jednakowy i o to przede wszystkim musimy zabiegać – dodał. Zaznaczył, że wprawdzie nigdy tu nie mieszkał, ale bardzo lubi zachodnią Polskę. – To piękna część naszego kraju, która oprócz rozwoju gospodarczego, powinna się rozwijać turystycznie. Tu mieszkają bardzo zaradni ludzie, który umieją ciężko pracować. I to widać – podkreślił. 

(KG)

 

 

Lokalizacja

Poleć znajomemu