przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 8 kwietnia 2019

Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami Słubic

  |   Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami Słubic Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami Słubic Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami Słubic Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami Słubic Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami Słubic Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami Słubic Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami Słubic Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami Słubic Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami Słubic Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami Słubic Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami Słubic Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami Słubic Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami Słubic Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami Słubic Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami Słubic Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami Słubic Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami Słubic Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami Słubic Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami Słubic Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami Słubic Spotkanie z przedstawicielami społeczności lokalnej Spotkanie z przedstawicielami społeczności lokalnej

Wolna Polska w wolnej Europie jest tym, co realizujemy. Prezydent, podkreślił, że granica polsko-niemiecka, przy której leżą Słubice, ma dziś charakter „jedynie polityczny i geograficzny, nie stanowi już bariery dzielącej dwa państwa i dwa narody”. 

 

- Chcę szczególnie tutaj, w Słubicach, wyrazić z tego ogromną satysfakcję i podziękować wszystkim tym, którzy na co dzień przyczyniają się do pogłębiania polsko-niemieckiej przyjaźni - mówił Prezydent podczas spotkania z mieszkańcami. 

 

Zobacz także: Wystąpienie Prezydenta RP w Słubicach Przypomniał, że dzień przystąpienia do Strefy Schengen, także tu w Słubicach, był dniem wielkiej radości. - Dziś po obu stronach polsko-niemieckiej granicy są współpracujące ze sobą uczelnie, stowarzyszenia, ludzie pracują, przechodzą na zakupy, mają tam przyjaciół. To jest to, o czym przez tyle lat marzyły pokolenia Polaków. 

 

 

W swoim wystąpieniu Prezydent wyraził wolę, by owoce wzrostu gospodarczego były odbierane przez całe społeczeństwo i sprawiedliwie dzielone.

 

– Co roku nieprzerwanie wzrasta PKB. Chciałbym, żeby owoce tego wzrostu gospodarczego – który obserwujemy, ale w którym też wszyscy swoją codzienną pracą uczestniczymy – były odbierane przez całe społeczeństwo.

 

Prezydent dziękował obecnej na spotkaniu minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiecie Rafalskiej za współpracę w tym celu.

 

 

 

– Chcemy raz na zawsze skończyć z tą wielką kradzieżą, bo byliśmy przed długie lata okradani z VAT-u – powiedział Andrzej Duda i dodał, że według szacunków, w ciągu ostatnich 4 lat udało się zaoszczędzić 50 mld zł „tylko w wyniku tego, że podatek VAT jest wreszcie rzetelnie pobierany”. – To dzięki temu między innymi można realizować takie programy prospołeczne, jak program 500+, który wspomaga polską rodzinę posiadającą dzieci – podkreślał.

 

Prezydent zaznaczył, że jest dla niego bardzo ważne, by podział dóbr w państwie był sprawiedliwy, by przeciętna polska rodzina odczuwała, że żyje jej się lepiej niż wcześniej. – Nie ukrywam, że jest to wielki cel mojej prezydentury – przyznał Andrzej Duda. Powtórzył to we wtorek podczas porannej rozmowy z Radiem Zachód: – Gdy będę kończył moją prezydenturę, chciałbym móc zapytać przeciętną polską rodzinę, jak jej się żyje w porównaniu z tym, co było na początku mojej kadencji. Jeżeli usłyszę, że żyje się lepiej, że sytuacja materialna jest wyższa, to będę szczęśliwy. Wtedy uznam, że moja misja była misją udaną. 

 

 

 

 

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.