Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 24 kwietnia 2019

Wizyta w woj. zachodniopomorskim

  |   Prezydent zwiedził Zieloną Farmę we wsi Żelimucha. Właściciele przedsiębiorstwa w 2016 r. za swoje osiągnięcia otrzymali tytuł Wicemistrza Krajowego AgroLigi. Przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją owoców w odmianie Bluecrop (borówka amerykańska). Prezydent rozmawiał z właścicielami przedsiębiorstwa i ich rodziną. Właściciele Zielonej Farmy zaprosili Prezydenta na wspólny posiłek. Prezydent zwiedził Zieloną Farmę we wsi Żelimucha. Prezydent zwiedził Zieloną Farmę we wsi Żelimucha. Podczas spotkania z mieszkańcami Białogardu Prezydent odniósł się do propozycji obrad okrągłego stołu ws. sytuacji w oświacie - Jestem gotów udostępnić obiekty prezydenckie, żeby obrady mogły się tam toczyć; jeżeli będzie trzeba, wezmę w nich udział - mówił Prezydent. - Wspieram Państwa, ale proszę o odpowiedzialność - mówił Prezydent, zwracając się do nauczycieli. - Proszę sklasyfikować uczniów i przeprowadzić matury; to jest sprawa fundamentalna; sytuacja, z którą wszyscy mamy dziś do czynienia nie jest winą młodzieży - tłumaczył. - Rozmawiajmy, proszę o negocjacje, ale nie będę mógł Państwa wspierać, jeśli uczniowie nie będą mogli zdać matury - apelował. Andrzej Duda rozmawiał z mieszkańcami Białogardu. Andrzej Duda rozmawiał z mieszkańcami Białogardu. Andrzej Duda rozmawiał z mieszkańcami Białogardu. Andrzej Duda rozmawiał z mieszkańcami Białogardu. Prezydent spotkał się także z samorządowcami oraz przedstawicielami społeczności lokalnej. Prezydent spotkał się także z samorządowcami oraz przedstawicielami społeczności lokalnej. Prezydent spotkał się także z samorządowcami oraz przedstawicielami społeczności lokalnej. Andrzej Duda spotkał się następnie z mieszkańcami Świdwina. Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami Świdwina. - Chciałbym, żeby Polska była w sposób równy rozwinięta; żeby nie można było powiedzieć, że jakość życia w mieście jest wiele lepsza niż jakość życia na wsi - mówił Prezydent. - Będę mógł spokojnie zakończyć swoja służbę, jeżeli będzie mi dane usłyszeć, że zwykłej polskiej rodzinie żyje się po prostu lepiej, żyje się bezpieczniej - podkreślił. Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami Świdwina. Prezydent rozmawiał z mieszkańcami Świdwina. Prezydent rozmawiał z mieszkańcami Świdwina. Prezydent rozmawiał z mieszkańcami Świdwina. Prezydent rozmawiał z mieszkańcami Świdwina. Prezydent rozmawiał z mieszkańcami Świdwina. Prezydent rozmawiał z mieszkańcami Świdwina. Prezydent rozmawiał z mieszkańcami Świdwina. Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami Świdwina.

Prezydent odwiedził województwo zachodniopomorskie. Spotkał się z mieszkańcami Białogardu oraz Świdwina.

  • Spotkanie z mieszkańcami Białogardu

- Jeżeli będzie wola, żeby negocjacje odbywały się w formule rozszerzonej Rady Dialogu Społecznego, jestem gotów wziąć udział w obradach i udostępnić obiekty prezydenckie - mówił Andrzej Duda, odnosząc się do propozycji debat nad sytuacją w oświacie. 

 

Prezydent zaapelował także do nauczycieli o konstruktywną rozmowę: - Rozmawiajmy, proszę o negocjacje; nie będę mógł Państwa wspierać, jeśli uczniowie nie będą mogli zdać matury - przekonywał. CAŁE WYSTĄPIENIE>>

 

Obecną sytuację w oświacie Andrzej Duda skomentował również na antenie Polskiego Radia Koszalin. WYWIAD>>

 

 

 

  • Wizyta w Zielonej Farmie

Wcześniej Andrzej Duda zwiedził przedsiębiorstwo Zielona Farma, zajmujące się produkcją owoców w odmianie Bluecrop (borówka amerykańska). W 2016 r. jego właściciele otrzymali z rąk Prezydenta RP tytuł Wicemistrza Krajowego AgroLigi.

 

 

  • Spotkanie z mieszkańcami Świdwina

​– Chciałbym, aby cała Polska była w sposób równy rozwinięta – podkreślił Prezydent podczas spotkania z mieszkańcami Świdwina. Jak dodał, jest to jeden z najważniejszych celów jego prezydentury.

 

Zobacz także: Trwa cykl konferencji „Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich” Andrzej Duda przypomniał o zorganizowanym przez minister Halinę Szymańską, Szefa Kancelarii Prezydenta RP, cyklu konferencji o przyszłości i perspektywach życia Polaków mieszkających na obszarach wiejskich. Podziękował wszystkim trzynastu ministerstwom, które wzięły udział w tym przedsięwzięciu, za przedstawione programy. WYSTĄPIENIE PREZYDENTA [CAŁOŚĆ] >>

 

Wśród najważniejszych programów dedykowanych mieszkańcom obszarów wiejskich wymienił m.in. te, które przewidują przeznaczenie funduszy na drogi samorządowe, dożywianie ludzi ubogich, seniorów i dzieci, a także adaptację zawodową osób niepełnosprawnych.

 

 

 

Lokalizacja

Poleć znajomemu