Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 18 czerwca 2019

Prezydent uczcił pamięć śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego

  |   Prezydent Andrzej Duda uczcił pamięć śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w 70. rocznicę Jego urodzin Prezydent Andrzej Duda uczcił pamięć śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w 70. rocznicę Jego urodzin Prezydent Andrzej Duda uczcił pamięć śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w 70. rocznicę Jego urodzin Prezydent Andrzej Duda uczcił pamięć śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w 70. rocznicę Jego urodzin Prezydent Andrzej Duda uczcił pamięć śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w 70. rocznicę Jego urodzin

Prezydent Andrzej Duda w 70. rocznicę urodzin śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego uczcił Jego pamięć składając wieniec przed sarkofagiem śp. Marii i Lecha Kaczyńskich na Wawelu.

 

– Pan Prezydent chciałby, żebyśmy robili dla Polski niestrudzenie jak najwięcej i staramy się to robić – powiedział Andrzej Duda dziennikarzom w Krakowie. 

 

Śp. Para Prezydencka spoczywa w sarkofagu w krypcie pod Wieżą Srebrnych Dzwonów na Wawelu. Znajduje się tam także tablica ku czci ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Widnieje na niej łacińska sentencja Corpora dormiunt, vigilant animae (Ciała śpią, dusze czuwają).
 

Poleć znajomemu