Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 12 lipca 2019

Wizyta w województwie zachodniopomorskim

  |   Wizyta Prezydenta Andrzeja Dudy w Szczecinku Prezydent: Apeluję o dbałość o las i miłość do lasu i dziękuję naszym leśnikom, którzy o nasze lasy – jedne z najpiękniejszych w Europie i na świecie – dbają. Prezydent przypomniał akcję sadziMY, którą zainaugurował wiosną tego roku w nadleśnictwie Rytel – Bardzo proszę, abyście w tej akcji brali udział, żebyśmy razem sadzili drzewa – apelował Prezydent. Andrzej Duda przypomniał, że konieczne są masowe nasadzenia, bo drzewa – pochłaniając CO2 – ratują nas przed niekorzystnymi zmianami klimatu. Prezydent zaapelował, by dbać o lasy: nie niszczyć drzew, nie zaśmiecać kompleksów leśnych, nie porzucać butelek, które mogą wywołać pożary. Prezydent: Zachęcam do sadzenia drzew. Las to nie tylko miejsce do wypoczynku, to także kwestia naszego zdrowia i zachowania walorów przyrodniczych dla przyszłych pokoleń. Prezydent: Zachęcam do sadzenia drzew. [Las] to nie tylko miejsce do wypoczynku, to także kwestia naszego zdrowia i zachowania walorów przyrodniczych dla przyszłych pokoleń. Spotkanie Prezydenta RP z mieszkańcami Szczecinka Spotkanie Prezydenta RP z mieszkańcami Szczecinka Spotkanie Prezydenta RP z mieszkańcami Szczecinka Spotkanie Prezydenta RP z mieszkańcami Szczecinka Spotkanie Prezydenta RP z mieszkańcami Szczecinka Spotkanie Prezydenta RP z mieszkańcami Szczecinka Spotkanie Prezydenta RP z mieszkańcami Szczecinka Spotkanie Prezydenta RP z mieszkańcami Szczecinka Spotkanie Prezydenta RP z mieszkańcami Szczecinka Spotkanie Prezydenta RP z mieszkańcami Szczecinka Spotkanie Prezydenta RP z mieszkańcami Szczecinka Spotkanie Prezydenta RP z mieszkańcami Szczecinka Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z przedstawicielami społeczności lokalnej Szczecinka Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z przedstawicielami społeczności lokalnej Szczecinka Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z przedstawicielami społeczności lokalnej Szczecinka Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z przedstawicielami społeczności lokalnej Szczecinka Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z przedstawicielami społeczności lokalnej Szczecinka SZCZECINEK I Prezydent Andrzej Duda, wiceminister środowiska Małgorzata Golińska oraz wiceminister MSWiA Paweł Szefernaker Wizyta Prezydenta RP w Drawsku Pomorskim Wizyta Prezydenta RP w Drawsku Pomorskim Wizyta Prezydenta RP w Drawsku Pomorskim Wizyta Prezydenta RP w Drawsku Pomorskim Wizyta Prezydenta RP w Drawsku Pomorskim Prezydent Andrzej Duda w Parku Chopina w Drawsku Pomorskim Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami Drawska Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami Drawska Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami Drawska Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami Drawska Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami Drawska Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami Drawska Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami Drawska Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami Drawska

– Zachęcam do sadzenia drzew. Las to nie tylko miejsce do wypoczynku, to także kwestia naszego zdrowia i zachowania walorów przyrodniczych dla przyszłych pokoleń – mówił Prezydent RP podczas spotkania z mieszkańcami Szczecinka. Przypomniał, że wiosną tego roku w lasach nadleśnictwa Rytel Para Prezydencka zainaugurowała ogólnopolską akcję #sadziMY.
 

CAŁE WYSTĄPIENIE >>

 

– Bardzo proszę, abyście Państwo w tej akcji brali udział, żebyśmy razem sadzili drzewa – apelował Andrzej Duda, przypominając, że masowe nasadzenia są konieczne, bo to właśnie drzewa – pochłaniając CO2 – ratują nas przed niekorzystnymi zmianami klimatu.

 

 

Prezydent zwrócił też uwagę, by dbać o istniejące już lasy: nie niszczyć drzew, nie zaśmiecać kompleksów leśnych, nie porzucać butelek, które mogą wywołać pożary: – Apeluję o miłość do lasu i dziękuję naszym leśnikom, którzy o nasze lasy – jedne z najpiękniejszych w Europie i na świecie – tak dbają.

 

 

 

Tego samego dnia Prezydent RP spotkał się też z mieszkańcami powiatu drawskiego.

 

 

– Wiem, że zmagacie się Państwo z wielkimi problemami od samego początku lat 90. Niezwykły wstrząs, jaki przeżyły te ziemie na zachodzie Polski, kiedy, można śmiało powiedzieć, zamordowano Państwowe Gospodarstwa Rolne... Ilu ludzi straciło wtedy pracę, sens życia, zeszło na manowce, dla ilu źle to się skończyło? – mówił Andrzej Duda w Drawsku Pomorskim.

 

– Mam nadzieję, że poradzimy sobie z tym wspólnie, że mądra polityka ukierunkowana na wspieranie obszarów wiejskich przyniesie efekty.  CAŁE WYSTĄPIENIE >>>

 

 

Wieczorem za pośrednictwem mediów społecznościowych Andrzej Duda podziękował za dzisiejsze spotkania.
 

 

Poleć znajomemu