Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 29 lipca 2019

Prezydent odwiedził porty w Gdańsku i Gdyni

  |   Wizyta Prezydenta w portach w Gdańsku i w Gdyni Wizyta Prezydenta w portach w Gdańsku i w Gdyni Wizyta Prezydenta w portach w Gdańsku i w Gdyni Wizyta Prezydenta w portach w Gdańsku i w Gdyni Wizyta Prezydenta w portach w Gdańsku i w Gdyni Wizyta Prezydenta w portach w Gdańsku i w Gdyni Wizyta Prezydenta w portach w Gdańsku i w Gdyni Wizyta Prezydenta w portach w Gdańsku i w Gdyni Wizyta Prezydenta w portach w Gdańsku i w Gdyni Wizyta Prezydenta w portach w Gdańsku i w Gdyni

Na zaproszenie Konwentu Morskiego Prezydent odwiedził porty w Gdańsku i w Gdyni.  Utworzony w 2017 roku z inicjatywy ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marka Gróbarczyka Konwent opiniuje kluczowe kierunki działania resortu i wspiera projekty koncepcji rozwoju obszarów, którymi zajmuje się ministerstwo.

 

 

 

Podczas wizyty na pokładzie statku Uniwersytetu Morskiego w Gdyni HORYZONT II Andrzej Duda przekazał flagę narodową dla społeczności Uniwersytetu, a także dla zarządów gdańskiego i gdyńskiego portu.

____________

 

Port Gdańsk, położony w centralnej części południowego wybrzeża Morza Bałtyckiego, jest ważnym międzynarodowym węzłem komunikacyjnym. Zgodnie z obowiązującą w Unii Europejskiej strategią, Port Gdańsk odgrywa znaczącą rolę jako ogniwo Transeuropejskiego Korytarza Transportowego nr I łączącego kraje skandynawskie z Południowo-Wschodnią Europą.

 

Port Gdynia to port uniwersalny i jeden z wiodących portów południowego Bałtyku. Specjalizuje się w obsłudze ładunków drobnicowych.

Poleć znajomemu