przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 16 sierpnia 2019

Prezydent na przysiędze żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej

  |   Uroczysty apel w 13. Śląskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej Przegląd pododdziałów w towarzystwie dowódcy WOT Przegląd pododdziałów w towarzystwie dowódcy WOT Prezydentowi towarzyszyli szef MON i szef BBN Uroczysty apel w 13. Śląskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej Uroczysty apel w 13. Śląskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej Uroczysty apel w 13. Śląskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej Wręczenie proporców rozpoznawczych 13. Śląskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej i 131. Batalionowi lekkiej piechoty Uroczysta przysięga wojskowa Uroczysta przysięga wojskowa Mianowanie na wyższy stopień porucznik rezerwy Krystyny Koczy Mianowanie na wyższy stopień porucznik rezerwy Krystyny Koczy Mianowanie na wyższy stopień porucznik rezerwy Krystyny Koczy Mianowanie na wyższy stopień porucznik rezerwy Krystyny Koczy W waszych jednostkach panuje duch patriotyzmu, poświęcenia, oddania, pełnej gotowości i bezinteresowności – mówił Prezydent do żołnierzy Prezent podziękował składającym przysięgę żołnierzom WOT za ich „poświecenie” i „gotowość, aby przygotować się do obrony ojczyzny i jej służyć” – Jesteście bardzo ważnym elementem, jesteście istotnym elementem modernizacji polskiej armii – podkreślał Uroczysty apel w 13. Śląskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej Uroczysty apel w 13. Śląskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej Uroczysty apel w 13. Śląskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej

Prezydent uczestniczył w przysiędze żołnierzy 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, która miała miejsce w katowickiej dzielnicy Nikiszowiec.

 

Zwierzchnik Sił Zbrojnych dziękował składającym przysięgę żołnierzom WOT za ich „poświecenie” i „gotowość, aby przygotować się do obrony ojczyzny i jej służyć”. – Jesteście istotnym elementem modernizacji polskiej armii – podkreślał. CAŁE WYSTĄPIENIE>>

 

 

 

 

Inną okolicznością wizyty Andrzeja Dudy było uroczyste przejęcie tradycji patrona 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, powstańca śląskiego Tadeusza Puszczyńskiego ps. Wawelberg. To od akcji "Mosty" dowodzonej przez Wawelberga rozpoczęło się III powstanie śląskie, które wybuchło w nocy z 2 na 3 maja 1921 r.

Zobacz także: Uroczysta Sesja Sejmiku Województwa Śląskiego z okazji 100-lecia Powstań Śląskich

 

Wcześniej w Katowicach Andrzej Duda uczestniczył w XI uroczystej Sesji Sejmiku Województwa Śląskiego zorganizowanej z okazji 100-lecia Powstań Śląskich.(PAP/inf. wł.)

 

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.