Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Niedziela, 8 września 2019

Prezydent na Mszy Świętej XXVII Pielgrzymki Rodzin Archidiecezji Krakowskiej

  |   Prezydent Andrzej Duda wziął udział we Mszy Świętej XXVII Pielgrzymki Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej Prezydent Andrzej Duda wziął udział we Mszy Świętej XXVII Pielgrzymki Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej Tegoroczne hasło pielgrzymki to: „Oblubieniec jest z Wami” Hasło to nawiązuje do 25. rocznicy podpisania przez św. Jana Pawła II Listu do rodzin „Gratissimam sane” Prezydent Andrzej Duda wziął udział we Mszy Świętej XXVII Pielgrzymki Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej Prezydent Andrzej Duda wziął udział we Mszy Świętej XXVII Pielgrzymki Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej Uroczystości w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej Uroczystości w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej Uroczystości w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej Tradycyjnie centralnym punktem pielgrzymowania jest msza święta. Mszy św. przewodniczył metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski Uroczystości w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej Po uroczystościach w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej Po uroczystościach w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej Po uroczystościach w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej

Prezydent Andrzej Duda wziął udział we Mszy Świętej XXVII Pielgrzymki Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej (woj. małopolskie).
 


Tegoroczne hasło pielgrzymki rodzin to: „Oblubieniec jest z Wami”. Nawiązuje ono do 25. rocznicy podpisania przez św. Jana Pawła II Listu do rodzin Gratissimam sane. List ten – opublikowany w 1994 roku (obwołanym przez ONZ Międzynarodowym Rokiem Rodziny) – wskazywał, jak istotna i podstawowa dla wszystkich społeczeństw i państw jest sprawa rodziny.

 

 

Uroczystości tradycyjnie rozpoczęły się nabożeństwem Drogi Krzyżowej przy stacji „u Piłata”. Tradycyjnie centralnym punktem pielgrzymowania była msza święta. Mszy św. przewodniczył metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. 

 

 

Poleć znajomemu