Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 8 października 2019

Prezydent Andrzej Duda: od nowego roku podwyżki dla żołnierzy zawodowych

  |   Prezydent RP, Zwierzchnik Sił Zbrojnych na poligonie w Nowej Dębie (woj. podkarpackie) Prezydent RP, Zwierzchnik Sił Zbrojnych na poligonie w Nowej Dębie (woj. podkarpackie) Prezydent RP, Zwierzchnik Sił Zbrojnych na poligonie w Nowej Dębie (woj. podkarpackie) Prezydent RP, Zwierzchnik Sił Zbrojnych na poligonie w Nowej Dębie (woj. podkarpackie) Prezydent RP, Zwierzchnik Sił Zbrojnych na poligonie w Nowej Dębie (woj. podkarpackie) Prezydent RP, Zwierzchnik Sił Zbrojnych na poligonie w Nowej Dębie (woj. podkarpackie) Prezydent RP, Zwierzchnik Sił Zbrojnych na poligonie w Nowej Dębie (woj. podkarpackie) Prezydent RP, Zwierzchnik Sił Zbrojnych na poligonie w Nowej Dębie (woj. podkarpackie) Prezydent RP, Zwierzchnik Sił Zbrojnych na poligonie w Nowej Dębie (woj. podkarpackie) Prezydent RP, Zwierzchnik Sił Zbrojnych na poligonie w Nowej Dębie (woj. podkarpackie) Prezydent RP, Zwierzchnik Sił Zbrojnych na poligonie w Nowej Dębie (woj. podkarpackie) Na poligonie Andrzej Duda podpisał rozporządzenie w sprawie uposażenia żołnierzy zawodowych Dzięki temu od przyszłego roku przeciętne uposażenie żołnierza zawodowego wraz z dodatkami zwiększy się o 576 zł Dzięki temu od przyszłego roku przeciętne uposażenie żołnierza zawodowego wraz z dodatkami zwiększy się o 576 zł Prezydent: To bardzo ważne, aby wśród tych podwyżek, które otrzymują w ostatnich latach różne służby mundurowe, była także podwyżka dla żołnierzy zawodowych. Prezydent: Mam nadzieję, że ta podwyżka w znaczącym stopniu podreperuje budżety domowe rodzin, w których są żołnierze zawodowi. Prezydent: Mam nadzieję, że ta podwyżka w znaczącym stopniu podreperuje budżety domowe rodzin, w których są żołnierze zawodowi. Andrzej Duda na poligonie w Nowej Dębie (woj. podkarpackie) Andrzej Duda na poligonie w Nowej Dębie (woj. podkarpackie) Andrzej Duda na poligonie w Nowej Dębie (woj. podkarpackie)

Na poligonie w Nowej Dębie (woj. podkarpackie) Prezydent RP – Zwierzchnik Sił Zbrojnych Andrzej Duda podpisał rozporządzenie w sprawie określenia wielokrotności kwoty bazowej stanowiącej przeciętne uposażenie żołnierzy zawodowych. Mnożnik kwoty bazowej wzrósł z poziomu 3,63 do 3,81. Dzięki temu od przyszłego roku przeciętne uposażenie wojskowych wraz z dodatkami zwiększy się o 576 zł.

 

Prezydent wyraził nadzieję, iż kwota ta podreperuje budżety domowe rodzin żołnierzy zawodowych. CAŁE WYSTĄPIENIE>>
 

Andrzej Duda przypomniał też, że po latach przerwy Polacy wracają do służby w ramach sił pokojowych ONZ – 250 osobowy polski kontyngent rozpocznie wkrótce służbę w Libanie.

 

Na podkarpackim poligonie Andrzej Duda obserwował ćwiczenia wojskowe. Tematem ćwiczenia było prowadzenie działań demonstracyjnych we współdziałaniu z jednostkami wojskowymi, WOT oraz SG na ścianie wschodniej, a także przygotowanie i prowadzenie działań bojowych w pierwszym rzucie brygady.

 

Poleć znajomemu