Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 23 listopada 2019

Spotkanie z górnikami w Bełchatowie

  |   Prezydent uczestniczył w spotkaniu z górnikami – 45. Karczmie Piwnej w Bełchatowie Prezydent uczestniczył w spotkaniu z górnikami – 45. Karczmie Piwnej w Bełchatowie Prezydent uczestniczył w spotkaniu z górnikami – 45. Karczmie Piwnej w Bełchatowie Prezydent uczestniczył w spotkaniu z górnikami – 45. Karczmie Piwnej w Bełchatowie Prezydent uczestniczył w spotkaniu z górnikami – 45. Karczmie Piwnej w Bełchatowie Prezydent uczestniczył w spotkaniu z górnikami – 45. Karczmie Piwnej w Bełchatowie Prezydent uczestniczył w spotkaniu z górnikami – 45. Karczmie Piwnej w Bełchatowie Prezydent uczestniczył w spotkaniu z górnikami – 45. Karczmie Piwnej w Bełchatowie Prezydent uczestniczył w spotkaniu z górnikami – 45. Karczmie Piwnej w Bełchatowie Prezydent uczestniczył w spotkaniu z górnikami – 45. Karczmie Piwnej w Bełchatowie Prezydent uczestniczył w spotkaniu z górnikami – 45. Karczmie Piwnej w Bełchatowie Prezydent uczestniczył w spotkaniu z górnikami – 45. Karczmie Piwnej w Bełchatowie Prezydent uczestniczył w spotkaniu z górnikami – 45. Karczmie Piwnej w Bełchatowie Prezydent uczestniczył w spotkaniu z górnikami – 45. Karczmie Piwnej w Bełchatowie

Prezydent Andrzej Duda wziął w sobotę udział w tradycyjnym spotkaniu górniczym – tzw. Karczmie Piwnej. Spotkanie zorganizowane zostało w Bełchatowie (woj. łódzkie).


Karczmy piwne organizowane są w Polsce z okazji świąt i spotkań górniczych od połowy listopada do końca stycznia. Biorą w nich udział górnicy oraz osoby związane z górnictwem. Podczas spotkania górnicy obowiązkowo przywdziewają galowy mundur. Jednym z tradycyjnych elementów karczmy jest przyjmowanie do stanu górniczego kolegów o najmłodszym stażu.

 

 

 

Lokalizacja

Poleć znajomemu