Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 18 stycznia 2020

Tradycyjne spotkanie z górnikami

  |   Katowice | Prezydent składa kwiaty przed tablicą upamiętniającą śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, która znajduje się w siedzibie śląsko-dąbrowskiej „Solidarności” Katowice | Prezydent składa kwiaty przed tablicą upamiętniającą śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, która znajduje się w siedzibie śląsko-dąbrowskiej „Solidarności” Katowice | W siedzibie śląsko-dąbrowskiej „Solidarności” spotkanie Prezydenta z działaczami opozycji antykomunistycznej i osobami represjonowanymi w PRL z powodów politycznych Katowice | W siedzibie śląsko-dąbrowskiej „Solidarności” spotkanie Prezydenta z działaczami opozycji antykomunistycznej i osobami represjonowanymi w PRL z powodów politycznych Katowice | W siedzibie śląsko-dąbrowskiej „Solidarności” spotkanie Prezydenta z działaczami opozycji antykomunistycznej i osobami represjonowanymi w PRL z powodów politycznych Katowice | W siedzibie śląsko-dąbrowskiej „Solidarności” spotkanie Prezydenta z działaczami opozycji antykomunistycznej i osobami represjonowanymi w PRL z powodów politycznych Katowice | W siedzibie śląsko-dąbrowskiej „Solidarności” spotkanie Prezydenta z działaczami opozycji antykomunistycznej i osobami represjonowanymi w PRL z powodów politycznych Katowice | Karczma Piwna Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność” Katowice | W spotkaniu bierze też udział Premier Mateusz Morawiecki Katowice | Karczma Piwna Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność” Katowice | Prezydentowi towarzyszył minister Błażej Spychalski oraz doradca Paweł Sałek Katowice | Karczma Piwna Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność” W spotkaniu w katowickim Spodku bierze udział ponad 1300 osób – Wielkie zwycięstwo „Solidarności” przyniosło wolność całej Środkowej Europie – podkreślał Prezydent – Nie byłoby upadku Muru Berlińskiego, nie byłoby wolności dla innych narodów, nie byłoby zjednoczenia Niemiec, gdyby nie „Solidarność” – dodał Prezydent wskazał na dwa wielkie zadania do zrealizowania – naprawę polskiego wymiaru sprawiedliwości i naprawę służby zdrowia – Polska nigdy nie będzie w pełni normalnym, demokratycznym państwem, jeżeli nie będzie normalnego, uczciwego, rzetelnego, sprawiedliwego wymiaru sprawiedliwości - ocenił Katowice | Karczma Piwna Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność” z udziałem Prezydenta i Premiera

Wielkie zwycięstwo „Solidarności” przyniosło wolność całej Środkowej Europie – podkreślał Prezydent Andrzej Duda, który wziął w Katowicach udział w tradycyjnym spotkaniu z górnikami – Karczmie Piwnej Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność”.

CAŁE WYSTĄPIENIE >>>

 

– Nie byłoby upadku Muru Berlińskiego, nie byłoby wolności dla innych narodów, nie byłoby zjednoczenia Niemiec, gdyby nie „Solidarność”, gdyby nie ofiara tych wszystkich, co walczyli, co cierpieli, a przede wszystkim tych, którzy zginęli za wolną Polskę – mówił Prezydent.

 

 

Prezydent wskazał na dwa wielkie zadania do zrealizowania – naprawę polskiego wymiaru sprawiedliwości oraz naprawę służby zdrowia. Ocenił, że naprawa wymiaru sprawiedliwości jest dziełem bardzo trudnym. – Polska nigdy nie będzie w pełni normalnym, demokratycznym państwem, jeżeli nie będzie normalnego, uczciwego, rzetelnego, sprawiedliwego wymiaru sprawiedliwości, bo o to nam wszystkim chodzi – podkreślił. 

 

 

 

Wcześniej w siedzibie śląsko-dąbrowskiej „Solidarności” Prezydent spotkał się z działaczami opozycji antykomunistycznej i osobami represjonowanymi w PRL z powodów politycznych. Złożył też kwiaty przed tablicą upamiętniającą śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

 

 

 

Zobacz także: Prezydent na tradycyjnym spotkaniu z górnikami w Zabrzu Spotkanie z górnikami w Bełchatowie

 

 

Karczmy Piwne organizowane są w Polsce z okazji świąt i spotkań górniczych od połowy listopada do końca stycznia. Biorą w nich udział górnicy oraz osoby związane z górnictwem.

Lokalizacja

Poleć znajomemu