Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 5 lutego 2020

Andrzej Duda w PZL-Świdnik

  |   Prezydent z wizytą w PZL-Świdnik PZL-Świdnik to jedyny polski producent śmigłowców wytwarzający te maszyny od ponad 60 lat Do dziś firma wyprodukowała i dostarczyła ponad 7,4 tys. śmigłowców klientom w ponad 40 krajach na całym świecie Dzięki PZL-Świdnik Polska jest jednym z pięciu europejskich państw, mogących pochwalić się zdolnością samodzielnego projektowania, produkcji, rozwoju i wsparcia śmigłowców Firma zatrudnia ok. 3 tys. osób, w tym 650 inżynierów i współpracuje z blisko tysiącem polskich przedsiębiorstw 80 proc. śmigłowców dostarczonych MON w ostatniej dekadzie to maszyny produkcji PZL-Świdnik Prezydent z wizytą w PZL-Świdnik Prezydent z wizytą w PZL-Świdnik Od 2010 r. firma jest częścią Leonardo Helicopters Prezydent z wizytą w PZL-Świdnik

Prezydent Andrzej Duda złożył w środę wizytę w PZL-Świdnik (woj. lubelskie). Po spotkaniu z Zarządem Spółki i kadrą kierowniczą, zwiedził zakład i rozmawiał z załogą.

 

 

PZL-Świdnik to jedyny polski producent śmigłowców wytwarzający te maszyny od ponad 60 lat. Do dziś firma wyprodukowała i dostarczyła ponad 7,4 tys. śmigłowców klientom w ponad 40 krajach na całym świecie. Dzięki PZL-Świdnik Polska jest jednym z pięciu europejskich państw, mogących pochwalić się zdolnością samodzielnego projektowania, produkcji, rozwoju i wsparcia śmigłowców.

 

 

Firma zatrudnia ok. 3 tys. osób, w tym 650 inżynierów i współpracuje z blisko tysiącem polskich przedsiębiorstw. PZL-Świdnik jest kluczowym partnerem polskiego resortu obrony – 80 proc. śmigłowców dostarczonych MON w ostatniej dekadzie to maszyny produkcji PZL-Świdnik. Od 2010 r. firma jest częścią Leonardo Helicopters.

 

Poleć znajomemu