Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 4 marca 2020

Prezydent z wizytą w szpitalu w Końskich: Wzorcowa reakcja służb

  |   Prezydent Andrzej Duda z wizytą w szpitalu specjalistycznym św. Łukasza w Końskich (woj. świętokrzyskie) Prezydent Andrzej Duda z wizytą w szpitalu specjalistycznym św. Łukasza w Końskich (woj. świętokrzyskie) Prezydent Andrzej Duda z wizytą w szpitalu specjalistycznym św. Łukasza w Końskich (woj. świętokrzyskie) Prezydent Andrzej Duda z wizytą w szpitalu specjalistycznym św. Łukasza w Końskich (woj. świętokrzyskie) Wypowiedź dla dziennikarzy przed szpitalem w Końskich

Prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w woj. świętokrzyskim odwiedził szpital specjalistyczny św. Łukasza w Końskich. – Na razie realnego zagrożenia wirusem tu nie ma, ale wszystko jest przygotowane i zabezpieczone – powiedział dziennikarzom, opuszczając placówkę po rozmowach z kierownictwem, personelem i pacjentami.
 

 

Zobacz także: W Sejmie informacja o działaniach ws. koronawirusa Wniosek o specjalne posiedzenie Sejmu ws. koronawirusa Komentując pierwszy w Polsce przypadek zarażenia koronawirusem, Andrzej Duda ocenił, że w tym przypadku procedury zastosowano wzorcowo. 

– Pacjent zgłosił się do lekarza rodzinnego, lekarz rodzinny natychmiast poinformował o tym sanepid, przysłano specjalną karetkę ze specjalnie przygotowaną obsługą, która pana zawiozła do szpitala na oddział zakaźny, wszystko było pod kontrolą – mówił.

 

CAŁA WYPOWIEDŹ>>

 

Prezydent dodał, że zwrócił się do Prezesa Grupy PZU, do której należy specjalizująca się w telemedycynie spółka PZU Zdrowie, by prowadzona przez nią infolinia była udostępniona powszechnie, wszystkim pacjentom, którzy chcieliby porozmawiać z ekspertem. – Taka możliwość zostanie udostępniona w najbliższym czasie. Poprzez taką teletransmisję będzie można porozmawiać ze specjalistą. Ma to ten plus, że chodzi o konsultacje lekarskie za pośrednictwem internetu, bez wychodzenia z domu – wyjaśnił. 

Poleć znajomemu