Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 4 marca 2020

Prezydent podpisał ustawę wprowadzającą program Kolej Plus

  |   Końskie | Uroczystość podpisania ustawy na peronie zamkniętej od wielu lat stacji PKP Prezydent RP Andrzej Duda i Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk Prezydent: Sprawna komunikacja zaczyna być w Polsce faktem Końskie. Spotkanie z mieszkańcami Końskie. Spotkanie z mieszkańcami Końskie. Spotkanie z mieszkańcami Końskie. Spotkanie z mieszkańcami Końskie. Spotkanie z mieszkańcami Uroczystość złożenia wieńca przed tablicą upamiętniającą ofiary sytemu stalinowskiego Spotkanie z mieszkańcami

– Sprawna komunikacja zaczyna być w Polsce faktem – mówił Prezydent Andrzej Duda chwilę po podpisaniu nowelizacji ustawy o transporcie kolejowym oraz niektórych innych ustaw. Dzięki noweli uruchomiony zostanie program Kolej Plus, którego głównym celem jest walka z wykluczeniem komunikacyjnym poprzez przywrócenie połączeń kolejowych do co najmniej dwudziestu polskich miejscowości.

 

Uroczystość podpisania ustawy odbyła się w Końskich na peronie zamkniętej od wielu lat stacji PKP. 


Prezydent przypomniał, że w Polsce likwidowano połączenia kolejowe i autobusowe. – To powodowało ubożenie dużych obszarów kraju. Podjęliśmy działania, które zatrzymały i odwróciły ten proces – powiedział Andrzej Duda. – Liczę, że dzięki temu wiele miejsc, które są dziś komunikacyjnie wykluczone, odzyska swoją dawną świetność – dodał.

CAŁE WYSTĄPIENIE>>

 

Program Kolej Plus zakłada budowę i odbudowę linii kolejowych do co najmniej dwudziestu polskich miast średniej wielkości.


Środki na odbudowę lokalnych połączeń kolejowych będą pochodziły zarówno z budżetu państwa, jak i z samorządów.

 

 

 

Następnie Prezydent złożył wieniec przed tablicą upamiętniającą ofiary sytemu stalinowskiego i spotkał się z mieszkańcami Końskich.

 

 

 

Poleć znajomemu