Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 5 marca 2020

Prezydent o koronawirusie: Wszystkie służby są w gotowości

Prezydent odwiedził Chełmno, wita się z przedstawicielami władz wojewódzkich, straży pożarnej, służb sanitarnych   |   Chełmno (woj. kujawsko-pomorskie) | Prezydent rozmawia z szefami służb wojewódzkich Chełmno (woj. kujawsko-pomorskie) | Prezydent rozmawia z szefami służb wojewódzkich Prezydent: Bardzo dziękuję Wojewodzie, Inspektorom i Komendantom za wszystkie informacje, które mi przekazali o sytuacji tutaj, w województwie, w związku z koronawirusem Andrzej Duda: Sytuacja jest opanowana i wszystkie elementy – które mogłyby być w tym momencie wykorzystane, aby pomóc ludziom, aby nie było lęków, poczucia braku opieki i pomocy – są realizowane

Bardzo dziękuję Panu Wojewodzie, bardzo dziękuję Państwu Inspektorom i Komendantom za to spotkanie i wszystkie informacje, które mi przekazali o sytuacji tutaj, w województwie, w związku z koronawirusem. Na szczęście tu, u Państwa, nie ma do tej pory żadnego stwierdzonego przypadku koronawirusa.

 

Oczywiście były tu osoby, które mogły mieć kontakt z koronawirusem i w tej chwili znajdują się w kwarantannie – ale domowej. Więc można powiedzieć, że na razie problem nie występuje. Te osoby – jak Państwo słyszą – zostały odizolowane, więc mają świadomość, że może je ten problem dotknąć. Ale mamy nadzieję, że tego nie będzie.

 

Pytałem Pana Komendanta Państwowej Straży Pożarnej, jak przebiegły wczorajsze ćwiczenia, które były prowadzone. Pan Komendant zapewnił mnie, że wszystko udało się bardzo dobrze i będą realizowane jeszcze dalsze zadania związane z dostarczeniem do wyznaczonych szpitali kontenerów, w których będzie można stworzyć prowizoryczną izbę przyjęć właśnie dla ewentualnie osób zakażonych.

 

W związku z powyższym te działania są prowadzone systematycznie, wszystkie służby są w gotowości, wszystko jest realizowane sprawnie i absolutnie żadne niebezpieczeństwo, które byłoby w jakiś sposób widoczne czy sygnalizowane, w tej chwili tu nie występuje.

 

Jeszcze raz Państwu bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie informacje, które mi przekazano. Jak powiedziałem – szpitale są gotowe, służby są gotowe, działają; informacja jest przekazywana, trafiła także do aptek, jak mówiłem na wczorajszym spotkaniu; są uruchomione infolinie; jak mnie zapewniono, także pracownicy centrów 112 też są przeszkoleni do tego, w jaki sposób rozmawiać z osobami, które tam dzwonią i z niepokojem pytają.

 

Pod tym względem cała sytuacja jest opanowana i właściwie wszystkie elementy – które mogłyby być w tym momencie wykorzystane po to, by pomóc ludziom, by rozwiewać ewentualne wątpliwości, by nie było lęków, poczucia braku opieki i pomocy – są realizowane.

 

Jeszcze raz dziękuję.

 

Poleć znajomemu