Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 15 maja 2020

Prezydent w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej

  |   Prezydent z zadaniami i sprzętem Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej Prezydent z zadaniami i sprzętem Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej Spotkanie z funkcjonariuszami patrolu granicznego Spotkanie z funkcjonariuszami patrolu granicznego Spotkanie z funkcjonariuszami patrolu granicznego Wizyta Prezydenta na Podkarpaciu Wizyta Prezydenta na Podkarpaciu

Z okazji jutrzejszego Święta Straży Granicznej Prezydent Andrzej Duda złożył roboczą wizytę w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej, gdzie na co dzień służy ponad 2 tys. funkcjonariuszy odpowiedzialnych za ochronę granicy z Ukrainą oraz Słowacją.


Prezydent zapoznał się z warunkami służby na wschodniej granicy oraz rozmawiał o obecnych działaniach podejmowanych w związku z pandemią koronawirusa. W ostatnich miesiącach Straż Graniczna zrealizowała m.in. bezprecedensową operację związaną z zamknięciem granicy państwowej, w tym przywróceniem pełnej kontroli na granicy wewnętrznej Unii Europejskiej.

 

 


Przed dzisiejszą wizytą na podkarpaciu Prezydent awansował w Pałacu Prezydenckim trzech oficerów Straży Granicznej na stopnie generalski oraz admiralski.

Poleć znajomemu