Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 21 maja 2020

Para Prezydencka z wizytą w Centrum Badawczo-Rozwojowym KB Folie Polska sp. z o.o. w Brzezinach

  |   Prezydent z Małżonką odwiedzili Centrum Badawczo-Rozwojowym KB Folie Polska sp. z o.o. w Brzezinach Zwiedzanie hali badawczej, hali produkcyjnej oraz nowoczesnego laboratorium Zwiedzanie hali badawczej, hali produkcyjnej oraz nowoczesnego laboratorium Zwiedzanie hali badawczej, hali produkcyjnej oraz nowoczesnego laboratorium Zwiedzanie hali badawczej, hali produkcyjnej oraz nowoczesnego laboratorium Zwiedzanie hali badawczej, hali produkcyjnej oraz nowoczesnego laboratorium Zwiedzanie hali badawczej, hali produkcyjnej oraz nowoczesnego laboratorium Firma KB Folie Polska specjalizuje się w produkcji - drukowaniu i laminacji folii do opakowań produktów spożywczych, higienicznych w tym ekologicznych w szeroko rozumianym zakresie Prezydent z Małżonką odwiedzili Centrum Badawczo-Rozwojowym KB Folie Polska sp. z o.o. w Brzezinach Prezydent z Małżonką odwiedzili Centrum Badawczo-Rozwojowym KB Folie Polska sp. z o.o. w Brzezinach Prezydent z Małżonką odwiedzili Centrum Badawczo-Rozwojowym KB Folie Polska sp. z o.o. w Brzezinach Prezydent: Ta firma to symbol nowoczesnego, innowacyjnego rozwoju. Marka rozpoznawalna na całym świecie Prezydent: W czasach epidemii firma nie tylko nie zwolniła żadnego pracownika, a zatrudniła nowych Wypowiedź dla mediów

Para Prezydencka złożyła wizytę w Centrum Badawczo-Rozwojowym KB Folie Polska sp. z o.o. w Brzezinach k. Mińska Mazowieckiego (woj. mazowieckie). Prezydent z Małżonką zwiedzili halę badawczą, halę produkcyjną oraz nowoczesne laboratorium. Następnie spotkali się z zarządem oraz pracownikami firmy.

 

– Ta firma to symbol nowoczesnego, innowacyjnego rozwoju. Marka rozpoznawalna na całym świecie – podkreślił Andrzej Duda. Zwrócił też uwagę, że w czasach epidemii firma nie tylko nie zwolniła żadnego pracownika, a zatrudniła nowych. 

CAŁA WYPOWIEDŹ >>>

 

 

– Współpracuję z Rządem, aby pomoc dla Przedsiębiorców była dostępna bezzwłocznie – napisał później Prezydent na swoim profilu na Twitterze. – Szybka reakcja na zmiany, szukanie najlepszych rozwiązań, gotowość do współdziałania i odpowiedzialność. To cechy polskich Przedsiębiorców – zaznaczył.

 

 

KB Folie Polska sp. z o.o. specjalizuje się w produkcji - drukowaniu i laminacji folii do opakowań produktów spożywczych, higienicznych w tym ekologicznych w szeroko rozumianym zakresie. Odbiorcami produktów są branże: mleczarska, cukrownicza, chemiczna i kosmetyczna. KB Folie Polska posiada trzy zakłady produkcyjne, w których zatrudnia ponad trzystu pracowników; w zakładzie w Brzezinach pracuje 60 osób. Jest spółką ze 100-procentowym udziałem kapitału polskiego. 

 

W tej chwili firma przygotowuje się do produkcji opakowań, które zmniejszają ryzyko zakażeń mikrobiologicznych. Opakowania będą pokryte dodatkową powłoką z aktywnymi nanostrukturami o trwałych właściwościach biostatycznych. 

 

 

 

Ważnym produktem firmy są opakowania z udziałem recyklatów: r-PET tj. folia z przetworzenia butelek PET (od wody mineralnej), z których produkuje saszetki lub folie nakrywkowe do tacek, np. na świeże owoce, a nawet mięso. Firma produkuje wyroby biodegradowalne i kompostowalne (wykonane z papieru, celulozy , pochodnych kukurydzy i skrobi).

Poleć znajomemu