Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 2 czerwca 2020

Andrzej Duda na placu budowy węzła drogowego Tyszki Nadbory

Prezydent ogląda prace na budowie trasy Via Baltica   |   Prezydent: To jedna z najważniejszych dróg w Europie Prezydent: To jedna z najważniejszych dróg w Europie Prezydent: To jedna z najważniejszych dróg w Europie Prezydent z wizytą na placu budowy węzła drogowego Tyszki Nadbory na drodze S61 Via Baltica Prezydent z wizytą na placu budowy węzła drogowego Tyszki Nadbory na drodze S61 Via Baltica Prezydent odwiedził przedsiębiorstwo transportowe Dalubo Kędzierscy Prezydent odwiedził przedsiębiorstwo transportowe Dalubo Kędzierscy

Andrzej Duda złożył wizytę na placu budowy węzła drogowego Tyszki Nadbory (woj. mazowieckie) na drodze S61 Via Baltica. – To budowa jednej z najważniejszych dróg nie tylko w Polsce, ale jednej z najważniejszych dróg w Europie, a już na pewno w Europie Centralnej, która jest dzisiaj zjednoczona współpracą w ramach Inicjatywy Trójmorza – podkreślił Prezydent.

CAŁA WYPOWIEDŹ >>

 

 

Zobacz także: Prezydent: Inwestycja na Mierzei Wiślanej ma wzmacniać polską suwerenność Via Baltica to fragment drogi międzynarodowej E67, która biegnie z Polski przez Litwę i Łotwę do Estonii. Pełni ona rolę najważniejszego połączenia drogowego pomiędzy krajami bałtyckimi. Via Baltica przebiegać będzie drogą ekspresową S8 na odcinku od Warszawy do Ostrowi Mazowieckiej i dalej nową drogą ekspresową S61 przez Łomżę, Szczuczyn, Ełk i Suwałki do granicy państwa w Budzisku. Odcinek od Warszawy do granicy z Litwą ma być ukończony w przyszłym roku.

Poleć znajomemu