Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 3 czerwca 2020

Spotkanie z Kołami Gospodyń Wiejskich Lubelszczyzny

Prezydent otoczony kobietami w strojach ludowych   |   Urszulin | Andrzej Duda podczas spotkania z Kołami Gospodyń Wiejskich działającymi na Lubelszczyźnie Urszulin | Andrzej Duda podczas spotkania z Kołami Gospodyń Wiejskich działającymi na Lubelszczyźnie Urszulin | Andrzej Duda podczas spotkania z Kołami Gospodyń Wiejskich działającymi na Lubelszczyźnie Urszulin | Andrzej Duda podczas spotkania z Kołami Gospodyń Wiejskich działającymi na Lubelszczyźnie Prezydent: Waszej działalności nie da się wycenić – tak wiele robicie dla lokalnej społeczności, tradycji, umacniania obyczajów, tożsamości – wszystkiego, co ważne. Prezydent: Waszej działalności nie da się wycenić – tak wiele robicie dla lokalnej społeczności, tradycji, umacniania obyczajów, tożsamości – wszystkiego, co ważne. Na terenie województwa lubelskiego działa obecnie 1 182 Kół Gospodyń Wiejskich oraz stowarzyszeń funkcjonujących na ich prawach Na terenie województwa lubelskiego działa obecnie 1 182 Kół Gospodyń Wiejskich oraz stowarzyszeń funkcjonujących na ich prawach Na terenie województwa lubelskiego działa obecnie 1 182 Kół Gospodyń Wiejskich oraz stowarzyszeń funkcjonujących na ich prawach Urszulin | Andrzej Duda podczas spotkania z Kołami Gospodyń Wiejskich działającymi na Lubelszczyźnie Urszulin | Andrzej Duda podczas spotkania z Kołami Gospodyń Wiejskich działającymi na Lubelszczyźnie Urszulin | Andrzej Duda podczas spotkania z Kołami Gospodyń Wiejskich działającymi na Lubelszczyźnie Urszulin | Andrzej Duda podczas spotkania z Kołami Gospodyń Wiejskich działającymi na Lubelszczyźnie Urszulin | Andrzej Duda podczas spotkania z Kołami Gospodyń Wiejskich działającymi na Lubelszczyźnie

W Urszulinie Andrzej Duda spotkał się z Kołami Gospodyń Wiejskich działającymi na Lubelszczyźnie. – Waszej działalności nie da się wycenić – tak wiele robicie dla lokalnej społeczności, tradycji, umacniania obyczajów, tożsamości – wszystkiego, co ważne i stanowi o tym, że możemy z podniesioną głową mówić o sobie: tak, jesteśmy Polakami i tak, w większości wywodzimy się z terenów wiejskich – mówił Prezydent.

 

CAŁE WYSTĄPIENIE >>

 

Zobacz także: „Dzień Kobiet Na Ludowo” „Pałac Prezydencki wypełnia energia kobiet” Spotkanie Pary Prezydenckiej z laureatami konkursu „Bitwa Regionów” Dzięki podpisanej przez Prezydenta w maju tego roku nowelizacji ustawy o kołach gospodyń wiejskich, mogą one ubiegać się o wsparcie na działalność statutową.

 

W tym roku wyniesie ono 40 mln zł, co oznacza, że na jedno zarejestrowane koło przypadnie 3-5 tys. zł. Będzie mogło z tego skorzystać ponad 11 tysięcy kół. 

 

 

Poleć znajomemu