Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 15 lipca 2020

Obchody 610. rocznicy bitwy pod Grunwaldem

Prezydent Duda wita się z prezydentem Litwy   |   Prezydenci Polski Andrzej Duda i Litwy Gitanas Nausėda 610. rocznica bitwy pod Grunwaldem. Uroczystości z udziałem Prezydentów Polski i Litwy 610. rocznica bitwy pod Grunwaldem. Uroczystości z udziałem Prezydentów Polski i Litwy Prezydenci Polski Andrzej Duda i Litwy Gitanas Nausėda 610. rocznica bitwy pod Grunwaldem. Uroczystości z udziałem Prezydentów Polski i Litwy 610. rocznica bitwy pod Grunwaldem. Uroczystości z udziałem Prezydentów Polski i Litwy 610. rocznica bitwy pod Grunwaldem. Uroczystości z udziałem Prezydentów Polski i Litwy Prezydent: Dzisiaj Polska i Litwa już bez mieczy, ale w przyjaźni współtworzą razem Europę, Sojusz Północnoatlantycki, rozwijający się świat Andrzej Duda: Jest dla mnie wielką radością, że możemy się spotkać tutaj, aby po raz kolejny zademonstrować przyjaźń polsko-litewską i przyjaźń europejską 610. rocznica bitwy pod Grunwaldem. Uroczystości z udziałem Prezydentów Polski i Litwy 610. rocznica bitwy pod Grunwaldem. Uroczystości z udziałem Prezydentów Polski i Litwy 610. rocznica bitwy pod Grunwaldem. Uroczystości z udziałem Prezydentów Polski i Litwy 610. rocznica bitwy pod Grunwaldem. Uroczystości z udziałem Prezydentów Polski i Litwy 610. rocznica bitwy pod Grunwaldem. Uroczystości z udziałem Prezydentów Polski i Litwy 610. rocznica bitwy pod Grunwaldem. Uroczystości z udziałem Prezydentów Polski i Litwy 610. rocznica bitwy pod Grunwaldem. Uroczystości z udziałem Prezydentów Polski i Litwy Prezydenci Polski Andrzej Duda i Litwy Gitanas Nausėda Złożenie wieńców przed Pomnikiem Grunwaldzkim Złożenie wieńców przed Pomnikiem Grunwaldzkim 610. rocznica bitwy pod Grunwaldem. Uroczystości z udziałem Prezydentów Polski i Litwy 610. rocznica bitwy pod Grunwaldem. Uroczystości z udziałem Prezydentów Polski i Litwy Odsłonięcie kamienia upamiętniającego bitwę pod Grunwaldem Odsłonięcie kamienia upamiętniającego bitwę pod Grunwaldem Odsłonięcie kamienia upamiętniającego bitwę pod Grunwaldem 610. rocznica bitwy pod Grunwaldem. Uroczystości z udziałem Prezydentów Polski i Litwy 610. rocznica bitwy pod Grunwaldem. Uroczystości z udziałem Prezydentów Polski i Litwy 610. rocznica bitwy pod Grunwaldem. Uroczystości z udziałem Prezydentów Polski i Litwy 610. rocznica bitwy pod Grunwaldem. Uroczystości z udziałem Prezydentów Polski i Litwy 610. rocznica bitwy pod Grunwaldem. Uroczystości z udziałem Prezydentów Polski i Litwy 610. rocznica bitwy pod Grunwaldem. Uroczystości z udziałem Prezydentów Polski i Litwy Dwustronne rozmowy w udziałem Prezydentów Polski i Litwy Iluminacja na fasadzie Pałacu Prezydenckiego z okazji rocznicy bitwy pod Grunwaldem Iluminacja na fasadzie Pałacu Prezydenckiego z okazji rocznicy bitwy pod Grunwaldem

Prezydenci Polski Andrzej Duda oraz Litwy Gitanas Nausėda wzięli udział w obchodach 610. rocznicy bitwy pod Grunwaldem. – Dzisiaj Polska i Litwa już bez mieczy, ale w przyjaźni, współtworzą razem Europę, Sojusz Północnoatlantycki, rozwijający się świat – mówił Andrzej Duda. 


– Jest dla mnie wielką radością, że możemy się spotkać tutaj, na Polach Grunwaldu, po to, by po raz kolejny zademonstrować przyjaźń polsko-litewską i przyjaźń europejską – powiedział.  Jak zaznaczył, dzisiejsza rocznica jest dla niego, jak też dla Polaków, nie tyle symbolem wielkiej średniowiecznej bitwy, ale przede wszystkim symbolem rozkwitu, rozwoju i braterstwa. 

CAŁA WYPOWIEDŹ >>

 

 

 

Zobacz także: Wizyta Prezydenta Litwy [PL/ENG]  Andrzej Duda wyraził zadowolenie, że w obchodach uczestniczy Prezydent Litwy, razem z szefem rządu i ministrami. Przypomniał też, że Prezydent Litwy po objęciu urzędu pierwszą wizytę złożył właśnie w Polsce, w lipcu ubiegłego roku. 

 

Prezydenci złożyli wieńce przed Pomnikiem Grunwaldzkim, a następnie wzięli udział w uroczystym odsłonięciu pamiątkowego kamienia ufundowanego ze środków społeczeństwa litewskiego w hołdzie walczącym za wspólne zwycięstwo w bitwie pod Grunwaldem.

 

– Bardzo dziękujemy za ten znak obecności i przyjaźni – zaznaczył Andrzej Duda. Dodał, że pomnik będzie symbolizował długą historię polsko-litewskiego braterstwa – braterstwa broni i krwi oraz w ogromnej części wspólnych spraw. 

CAŁA WYPOWIEDŹ >>

 

 

 

Uroczystości rocznicowe były także okazją do dwustronnych rozmów. 

 

Poleć znajomemu