przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 22 grudnia 2015

Prezydent do żołnierzy: Aby Polska była bezpieczna

  |   Spotkanie wigilijne Prezydenta RP z żołnierzami Spotkanie wigilijne Prezydenta RP z żołnierzami Spotkanie wigilijne Prezydenta RP z żołnierzami Spotkanie wigilijne Prezydenta RP z żołnierzami Spotkanie wigilijne Prezydenta RP z żołnierzami Spotkanie wigilijne Prezydenta RP z żołnierzami Spotkanie wigilijne Prezydenta RP z żołnierzami Spotkanie wigilijne Prezydenta RP z żołnierzami Spotkanie wigilijne Prezydenta RP z żołnierzami Spotkanie wigilijne Prezydenta RP z żołnierzami Spotkanie wigilijne Prezydenta RP z żołnierzami Spotkanie wigilijne Prezydenta RP z żołnierzami Spotkanie wigilijne Prezydenta RP z żołnierzami Spotkanie wigilijne Prezydenta RP z żołnierzami Spotkanie wigilijne Prezydenta RP z żołnierzami Spotkanie wigilijne Prezydenta RP z żołnierzami Spotkanie wigilijne Prezydenta RP z żołnierzami Spotkanie wigilijne Prezydenta RP z żołnierzami Spotkanie wigilijne Prezydenta RP z żołnierzami Spotkanie wigilijne Prezydenta RP z żołnierzami Spotkanie wigilijne Prezydenta RP z żołnierzami Spotkanie wigilijne Prezydenta RP z żołnierzami Spotkanie wigilijne Prezydenta RP z żołnierzami Spotkanie wigilijne Prezydenta RP z żołnierzami

- Jestem bardzo dumny z polskich żołnierzy, dziękuję wam za służbę, którą realizujecie dla Polski i Polaków – mówił prezydent Andrzej Duda podczas spotkania opłatkowego z żołnierzami Wojska Polskiego w 8. Bazie Lotnictwa Transportowego w Krakowie-Balicach.

 

Prezydent jako Zwierzchnik Sił Zbrojnych złożył wszystkim polskim żołnierzom świąteczne życzenia. – Wielkiej wojskowej rodzinie składam i życzenia, i podziękowania za służbę, którą codziennie realizujecie dla Polski i Polaków, dla ich bezpieczeństwa – powiedział Andrzej Duda.  

Andrzej Duda szczególnie dziękował tym, którzy służą ojczyźnie poza granicami kraju - w Afganistanie, Kosowie, Bośni i Hercegowinie, Republice Środkowoafrykańskiej, za odwagę, za męstwo, za to, że będąc z dala od swoich domów i swoich bliskich, służą bezpieczeństwu nie tylko Rzeczypospolitej, ale także bezpieczeństwu świata, bo taka jest ich misja.  

 

- Niech to światło bijące ze stajenki betlejemskiej, które niesie nadzieję, niesie ciepło i dobro, będzie Waszą osłoną i obroną, tak byście wszyscy bezpiecznie wrócili do domu z tej trudnej służby – życzył prezydent.

 

Andrzej Duda podkreślił, że „wojsko, to obrona Rzeczypospolitej”. - Żołnierz, to ten, który podejmując decyzję, iż się tej służby podejmie, podejmuje także z góry ryzyko, związane ze wszystkim, co w tej służbie najtrudniejsze, a najtrudniejsza jest ta chwila, kiedy żołnierz znajduje się w boju - mówił prezydent.

 

- Jest dzisiaj wielu żołnierzy, którzy w boju byli. Jest w Polsce niestety wiele rodzin, które straciły swoich bliskich, daleko poza granicami kraju, w służbie ojczyźnie. Chciałem - w imieniu Rzeczypospolitej - złożyć za to głęboki pokłon. Chciałem życzyć wam wszystkim, aby polskie wojsko funkcjonowało dobrze, aby było dobrze dowodzone, aby także i politycy działali tak, żeby polskie wojsko działało sprawnie, aby polscy żołnierze byli bezpieczni - powiedział Andrzej Duda. Dodał, że chciałby, aby żołnierze byli wyposażeni w dobre systemy dowodzenia, najwyższej jakości sprzęt oraz by mieli bardzo dobrych dowódców.

 

 

- Chciałem wam wszystkim, i sobie, życzyć, żeby Polska była bezpieczna, żebyśmy umacniali nasze miejsce w Sojuszu Północnoatlantyckim, żebyśmy umacniali obecność sił NATO w naszym kraju, sił które jako nasi sojusznicy, są naszym wsparciem i wzmocnieniem naszej obronności - mówił prezydent. Wyraził nadzieję, że uda się poczynić w tym zakresie „istotne kroki” podczas szczytu NATO w Warszawie w 2016 roku. Zapewnił, że już działa w tym kierunku i będzie współpracował z ministrem obrony narodowej i generałami służącymi dziś w kwaterze NATO.

 

- Jestem bardzo dumny z polskich żołnierzy, myślę, że tak, jak jest z nich dumna cała Polska. Chciałbym, żeby także żołnierze w swojej codziennej służbie i ich rodziny, tę dumę na co dzień odczuwali. Proszę o to wszystkim moich rodaków, aby jeszcze bardziej darzyli polskich żołnierzy życzliwością, bo polski żołnierz to obrońca ojczyzny, przed którym każdy powinien pochylić głowę - powiedział prezydent.

 

- Życzę wszystkim, aby te Święta upłynęły w spokoju i aby także przyszły rok był dla nas rokiem spokojnego i dobrego rozwoju – powiedział na zakończenie prezydent Andrzej Duda.

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.