Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 1 lipca 2021

Prezydent na terenie przekopu Mierzei Wiślanej

prezydent i premier stoją na terenie budowy, słuchają mężczyzny w kasku i pomarańczowej kamizelce   |   Prezydent Andrzej Duda i Premier Mateusz Morawiecki na terenie przekopu Mierzei Wiślanej Prezydent Andrzej Duda i Premier Mateusz Morawiecki na terenie przekopu Mierzei Wiślanej Prezydent Andrzej Duda i Premier Mateusz Morawiecki na terenie przekopu Mierzei Wiślanej Prezydent Andrzej Duda i Premier Mateusz Morawiecki na terenie przekopu Mierzei Wiślanej Prezydent: Przekop Mierzei Wiślanej ma być jednym z impulsów rozwoju Polski Prezydent: Byliśmy tutaj z Premierem nieco ponad rok temu; widać, jak ogromny nastąpił w międzyczasie progres Prezydent Andrzej Duda i Premier Mateusz Morawiecki na terenie przekopu Mierzei Wiślanej

Prezydent Andrzej Duda złożył dziś wizytę na terenie przekopu Mierzei Wiślanej, koło Kątów Rybackich, gdzie trwa budowa kanału żeglugowego.


– Przekop Mierzei Wiślanej to inwestycja, która wzmacnia suwerenność Rzeczypospolitej; to najważniejsza jej rola, żebyśmy nie musieli pytać sąsiadów, czy możemy wpłynąć na wody Zalewu Wiślanego i do portu w Elblągu – powiedział Prezydent RP.

CAŁA WYPOWIEDŹ>>


W wizycie wziął udział także Premier Mateusz Morawiecki.

 

Prezydent Andrzej Duda stwierdził, że postęp realizacji inwestycji jest bardzo widoczny. – Widać, że wszystkie prace biegną w terminie; że tak jak zapowiadano, do przyszłego roku pierwsze jednostki będą mogły przepłynąć kanałem, a do 2023 r. ta inwestycja będzie w pełni zakończona – ocenił.

 

Byliśmy tutaj z Premierem nieco ponad rok temu; widać, jak ogromny nastąpił w międzyczasie progres – dodał.

 


Przekop Mierzei Wiślanej związany jest z budową kanału żeglugowego, który ma służyć skróceniu morskiego szlaku na Bałtyk oraz ułatwieniu przepływu statków do portu w Elblągu.


To również element Planu Dudy – Strategiczne inwestycje. Silna gospodarka i bezpieczne miejsca pracy – Dekada strategicznych inwestycji. 


Zakończenie prac i oddanie kanału do użytkowania planowane jest na 2022 rok.

Poleć znajomemu