Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Niedziela, 11 lipca 2021

Prezydenci Polski i Litwy w Krakowie

Żołnierz ze sztandarem, w tle Prezydenci Polski i Litwy i osoby towarzyszące   |   Kraków | Prezydenci Polski i Litwy z wizytą w Dowództwie Komponentu Wojsk Specjalnych Kraków | Prezydenci Polski i Litwy z wizytą w Dowództwie Komponentu Wojsk Specjalnych Kraków | Prezydenci Polski i Litwy z wizytą w Dowództwie Komponentu Wojsk Specjalnych

Na zaproszenie Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Krakowie składa dziś wizytę Prezydent Litwy Gitanas Nausėda. Obaj przywódcy odwiedzili Dowództwo Komponentu Wojsk Specjalnych.

 

 

PROGRAM PRASOWY>>
 

Zobacz także: Prezydent Litwy z Małżonką złożą w niedzielę wizytę w Polsce Szef BBN: Sprawy bezpieczeństwa istotne we współpracy Polski i Litwy – To podkreślenie, że sprawy bezpieczeństwa są jednym z fundamentów naszej współpracy – powiedział szef prezydenckiego Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch. Przypomniał, że w 2019 r. Prezydenci Polski i Litwy podpisali Deklarację o wzmocnieniu polsko-litewskiego partnerstwa w dziedzinie bezpieczeństwa.
 


 

Jeszcze dziś Prezydenci wezmą udział w krakowskich uroczystościach z okazji 500-lecia zawieszenia Dzwonu Zygmunt. Towarzyszyć im będą Małżonki. – Dzwon Zygmunt jest świadkiem naszej historii, ale też jest świadkiem tej wspaniałej polsko-litewskiej historii. Ta rocznica na nowo wskazuje, że dla relacji polsko-litewskich historia jest fundamentem współpracy – wyjaśnił prezydencki minister Wojciech Kolarski.
 

WIĘCEJ:

Poleć znajomemu