przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 4 lutego 2016

Prezydent: Książki uczą postaw braterstwa, przyjaźni, miłości ojczyzny

  |   Wizyta Pary Prezydenckiej w Lubniu Wizyta Pary Prezydenckiej w Lubniu Wizyta Pary Prezydenckiej w Lubniu Wizyta Pary Prezydenckiej w Lubniu Wizyta Pary Prezydenckiej w Lubniu Wizyta Pary Prezydenckiej w Lubniu Wizyta Pary Prezydenckiej w Lubniu Wizyta Pary Prezydenckiej w Lubniu

Prezydent Andrzej Duda w czwartek w Lubniu (Małopolskie) wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą zachęcał dzieci do czytania. Jak podkreślił, w Polsce napisano wiele książek, które uczą braterstwa, przyjaźni, miłości ojczyzny.

 

- Mamy wiele książek w Polsce napisanych przez wspaniałych autorów, powieści i opowiadań, które uczą postaw, postaw braterstwa, przyjaźni, miłości ojczyzny, krótko mówiąc patriotyzmu, bohaterstwa i oddania wspólnej sprawie. Uczą także, że jesteśmy Polakami, nasza ojczyzna ma prawie 1050 lat i że mamy wielką historię - mówił prezydent do uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lubniu podczas spotkania zorganizowanego w ramach akcji "Cała Polska czyta Dzieciom".

 

Prezydent przeczytał im fragment książki "Przez stulecia", będącej zbiorem 100 opowiadań, baśni i legend z historii Polski, napisanych przez znanych autorów. Wybrany fragment dotyczył Zawiszy Czarnego. Pierwsza Dama przeczytała fragmenty „Malutkiej Czarownicy” niemieckiego autora literatury dziecięcej Otfrieda Preusslera.

 

Kampania społeczna "Cała Polska czyta dzieciom" prowadzona jest od 2001 roku przez Fundację ABCXXI. Jej podstawowym celem jest uświadamianie roli czytania w rozwoju emocjonalnym dziecka, jako najlepszej inwestycji w jego przyszłość. 

 

Po południu Para Prezydencka udała się do Zakopanego, aby wziąć udział w koncercie „Dudaski Tłusty Czwartek”. Zobacz także: "Wasza kultura regionalna jest częścią wielkiej kultury narodowej"

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.