przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 4 lutego 2016

"Wasza kultura regionalna jest częścią wielkiej kultury narodowej"

  |   Para Prezydencka na koncercie „Dudaski Tłusty Czwartek” w Zakopanem Para Prezydencka na koncercie „Dudaski Tłusty Czwartek” w Zakopanem Para Prezydencka na koncercie „Dudaski Tłusty Czwartek” w Zakopanem Para Prezydencka na koncercie „Dudaski Tłusty Czwartek” w Zakopanem Para Prezydencka na koncercie „Dudaski Tłusty Czwartek” w Zakopanem Para Prezydencka na koncercie „Dudaski Tłusty Czwartek” w Zakopanem Para Prezydencka na koncercie „Dudaski Tłusty Czwartek” w Zakopanem Para Prezydencka na koncercie „Dudaski Tłusty Czwartek” w Zakopanem Para Prezydencka na koncercie „Dudaski Tłusty Czwartek” w Zakopanem Para Prezydencka na koncercie „Dudaski Tłusty Czwartek” w Zakopanem Para Prezydencka na koncercie „Dudaski Tłusty Czwartek” w Zakopanem Para Prezydencka na koncercie „Dudaski Tłusty Czwartek” w Zakopanem Para Prezydencka na koncercie „Dudaski Tłusty Czwartek” w Zakopanem Para Prezydencka na koncercie „Dudaski Tłusty Czwartek” w Zakopanem

Prezydent Andrzej Duda z Małżonką uczestniczył w czwartek w Zakopanem w koncercie dudziarzy. Górale nieprzypadkowo zaprosili prezydenta na Dudaski Tłusty Czwartek, bo nazwisko Duda oznacza właśnie muzykującego na dudach – wyjaśnił prowadzący imprezę Jan Karpiel–Bułecka.

 

 

- To, co kontynuujecie, to nie tylko kultura, ale i dziedzictwo narodowe. Wasza kultura regionalna jest częścią wielkiej kultury narodowej – mówił prezydent Duda.

 

Górale podarowali prezydentowi fujarę pasterską. Na zakończenie prezydent zatańczył z góralką polkę.

 

Oprócz Pary Prezydenckiej w wydarzeniu brał udział wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.

 

Dudaski Tłusty Czwartek to impreza cykliczna odbywająca się co roku w Zakopanem. To spotkanie muzyków grających na różnych odmianach dud z Polski i z zagranicy. (PAP)

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.