przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 18 lutego 2016

Prezydent wziął udział w narciarskim Memoriale Marii Kaczyńskiej

  |   Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Rabce-Zdroju Złożenie kwiatów pod tablica upamiętniającą śp. Marię Kaczyńską w Liceum im. E. Romera w Rabce- Zdroju Złożenie kwiatów pod tablica upamiętniającą śp. Marię Kaczyńską w Liceum im. E. Romera w Rabce- Zdroju Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Rabce-Zdroju Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Rabce-Zdroju Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Rabce-Zdroju Prezydent na IV Memoriale Marii Kaczyńskiej w Rabce-Zdroju Prezydent na IV Memoriale Marii Kaczyńskiej w Rabce-Zdroju Prezydent na IV Memoriale Marii Kaczyńskiej w Rabce-Zdroju Prezydent na IV Memoriale Marii Kaczyńskiej w Rabce-Zdroju Prezydent na IV Memoriale Marii Kaczyńskiej w Rabce-Zdroju Prezydent na IV Memoriale Marii Kaczyńskiej w Rabce-Zdroju Prezydent na IV Memoriale Marii Kaczyńskiej w Rabce-Zdroju Prezydent na IV Memoriale Marii Kaczyńskiej w Rabce-Zdroju Prezydent na IV Memoriale Marii Kaczyńskiej w Rabce-Zdroju Prezydent na IV Memoriale Marii Kaczyńskiej w Rabce-Zdroju Prezydent na IV Memoriale Marii Kaczyńskiej w Rabce-Zdroju Prezydent na IV Memoriale Marii Kaczyńskiej w Rabce-Zdroju Prezydent na IV Memoriale Marii Kaczyńskiej w Rabce-Zdroju Prezydent na IV Memoriale Marii Kaczyńskiej w Rabce-Zdroju Prezydent na IV Memoriale Marii Kaczyńskiej w Rabce-Zdroju Prezydent na IV Memoriale Marii Kaczyńskiej w Rabce-Zdroju Prezydent na IV Memoriale Marii Kaczyńskiej w Rabce-Zdroju Prezydent na IV Memoriale Marii Kaczyńskiej w Rabce-Zdroju

Prezydent Andrzej Duda wziął w czwartek udział w narciarskim IV Memoriale Marii Kaczyńskiej w Rabce-Zdroju. - Memoriał to najpiękniejszy pomnik, jaki można budować pani prezydentowej - powiedział.

 

- Dla mnie Memoriał to najpiękniejszy pomnik, jaki można było zbudować i budować pani prezydentowej Marii Kaczyńskiej – wspaniałej kobiecie, wspaniałej żonie, wspaniałej mamie. Myślę, że pani prezydentowa widzi nas w tej chwili i bardzo się cieszy, że jesteśmy tutaj i co rok się tutaj spotykamy na sportowej rywalizacji – powiedział Andrzej Duda.

 

Prezydent w czwartek jeździł na nartach, ale nie brał udziału w zawodach. W ubiegłym roku Andrzej Duda, jako kandydat na prezydenta, wystartował w Memoriale i wygrał narciarską rywalizację.

 

 

Na Memoriale była obecna córka Lecha i Marii Kaczyńskich, Marta Kaczyńska, która podziękowała za organizację wydarzenia.

 

- Niezmiernie się cieszę, bo widzę, że pamięć o mojej mamie, dzięki takim spotkaniom jak to dzisiejsze, się utrzymuje, wręcz rośnie, bowiem zainteresowanie udziałem w tej sportowej rywalizacji jest niezwykle duże. Mam nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się tu spotkać ponownie – powiedziała Marta Kaczyńska.

 

W Memoriale Marii Kaczyńskiej wystartowało 180 osób w różnych kategoriach wiekowych - od dzieci po seniorów. W grupie polityków i samorządowców wystartowało osiem osób. Pierwsze miejsce wśród kobiet zdobyła radna powiatu nowotarskiego Katarzyna Kubisiak. Wśród mężczyzn zwyciężył radny powiatu nowotarskiego Tomasz Turski. Drugi czas miał wicepremier Piotr Gliński, a trzeci był wiceminister sportu Jarosław Stawiarski.

 

Maria Kaczyńska spędziła dzieciństwo i młodość w Rabce-Zdroju. Tutaj uczęszczała do szkoły. W czwartek prezydent Duda i parlamentarzyści złożyli kwiaty pod wmurowaną w ścianę liceum im. Eugeniusza Romera w Rabce-Zdroju tablicą upamiętniającą Marię Kaczyńską. Do tego liceum Maria Kaczyńska uczęszczała i zdała tu maturę. (PAP)

 

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.