przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 5 marca 2016

Prezydent z młodymi narciarzami na stoku w Istebnej

  |   Prezydent w Istebnej Prezydent w Istebnej Prezydent w Istebnej Prezydent w Istebnej Prezydent w Istebnej Prezydent w Istebnej Prezydent w Istebnej Prezydent w Istebnej Prezydent w Istebnej Prezydent w Istebnej Prezydent w Istebnej Prezydent w Istebnej Prezydent w Istebnej Prezydent w Istebnej Prezydent w Istebnej Prezydent w Istebnej Prezydent w Istebnej Prezydent w Istebnej Prezydent w Istebnej

Prezydent wraz z małżonką odwiedził w sobotę Beskid Śląski. Od rana przez kilka godzin zjeżdżał na nartach w ośrodku Złoty Groń w Istebnej razem z podopiecznymi fundacji „Dorastaj z nami”, którzy spędzali czas z Parą Prezydencką. Dzieciom, które wczesnym popołudniem wzięły udział w zawodach narciarskich, prezydent Duda wręczył dyplomy i medale. Sam też otrzymał medal, podpisany przez dzieci.

- Staramy się rzeczywiście zapewnić, żeby to spotkanie dało im jak największą przyjemność, żeby byli zadowoleni. Jeżeli są, to wspaniale - powiedział Andrzej Duda. Ocenił, że w sobotę na nartach jeździło się trudno, bo panujące na stoku warunki były właściwie wiosenne. Chwalił natomiast samo miejsce i szybkie postępy młodych narciarzy.

Pytany przez dziennikarzy o początki swojej przygody z narciarstwem prezydent wspominał, że pierwsze narty ze stałymi wiązaniami dostał kiedy miał około sześciu lat. - Pierwszy zjazd był w Bukowinie Tatrzańskiej, zjazd na wprost, i trafiłem niestety w stertę śmieci - wspominał ze śmiechem.

Polecając narciarstwo Andrzej Duda zaapelował o używanie kasków. - Głowa jest ważna, ochronienie jej jest sprawą podstawową, a bardzo dużo wypadków polega niestety na zdarzeniu na stoku i częstym również uderzeniu głową  - podkreślił. (PAP, inf. własna)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.