przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 10 sierpnia 2015

„Zobowiązania z kampanii będę prowadził do samego końca”

  |   Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Jędrzejowie Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Jędrzejowie Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Jędrzejowie Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Jędrzejowie Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Jędrzejowie Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Jędrzejowie Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Jędrzejowie Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Jędrzejowie Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Jędrzejowie Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Jędrzejowie Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Jędrzejowie Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Jędrzejowie Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Jędrzejowie Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Jędrzejowie Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Jędrzejowie Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Jędrzejowie Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Jędrzejowie Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Jędrzejowie Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Jędrzejowie Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Jędrzejowie Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Jędrzejowie Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Jędrzejowie Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Jędrzejowie Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Jędrzejowie Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Jędrzejowie Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Jędrzejowie Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Jędrzejowie Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Jędrzejowie Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Jędrzejowie Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Jędrzejowie Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Jędrzejowie Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Jędrzejowie Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Jędrzejowie Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Jędrzejowie Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Jędrzejowie Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Jędrzejowie Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Jędrzejowie Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Jędrzejowie Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Jędrzejowie Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Jędrzejowie

Prezydent Andrzej Duda zapewnił w poniedziałek w Jędrzejowie, że złoży projekty ustaw, które zapowiedział w kampanii prezydenckiej. - To, do czego się zobowiązałem, będę prowadził do końca - zaznaczył.

 

Wizytę w Jędrzejowie prezydent rozpoczął od odwiedzin średniowiecznego opactwa cysterskiego. Później w Parku Miejskim Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami, którym dziękował za poparcie podczas majowych wyborów prezydenckich.

 

- Chcę zapewnić o jednym. To, do czego zobowiązywałem się w kampanii wyborczej, będę prowadził do samego końca. Złożę ustawy, które solennie obiecałem, będę prowadził działania, o których też mówiłem - powiedział prezydent.

- Mam poczucie, że prezydent Rzeczypospolitej jest wybrany przez naród i w związku z tym ma szczególną legitymację - zaznaczył. Dodał, że jego wielką, niepisaną kompetencją jako najwyższego przedstawiciela RP, wybranego przez naród, jest by mówić w sprawach narodu, społeczeństwa, inspirować działania.

- Czasem upominać, jeśli jest taka konieczność, rząd, mówić nawet do parlamentu, że pewne rozwiązania są potrzebne, a pewne niepotrzebne czy wręcz szkodliwe. I ja tak będę działał. Nie będę się obawiał, bo uważam, że to jest rola prezydenta Rzeczypospolitej przy dzisiejszych zapisach konstytucyjnych - zaznaczył.

Prezydent powiedział, że propozycje przedstawione w kampanii wyborczej będzie realizował na różne sposoby. - Tam, gdzie mogę, gdzie się da, działając bezpośrednio - to znaczy samemu składając projekty ustaw, przygotowując strategię działania razem z Narodową Radą Rozwoju, którą niedługo powołam. Ale także poprzez działania inspirujące, przez nawoływanie do wprowadzania pewnych rozwiązań i przez nawoływanie do zaniechania niektórych działań, jeśli takie będą i uznam, że są niekorzystne społecznie albo niekorzystne dla polskiego państwa - powiedział prezydent Duda.

 

Podczas spotkania w parku miejskim w Jędrzejowie prezydent zasadził pamiątkowy dąb swojego imienia. Nawiązał też do upalnej pogody, która dała się we znaki uczestnikom zgromadzenia. - Warunki nie są łatwe, ale nie narzekajmy - są wakacje i taka upalna pogoda dla tych, którzy wypoczywają, chcą zaznać wakacji, jest przez nich wymarzona, więc trudno, żeby prezydent Rzeczypospolitej narzekał - nie narzeka - mówił.


W spotkaniu uczestniczyli także piechurzy, którzy w czwartek wyruszyli z Krakowa w marszu szlakiem I Kompanii Kadrowej Józefa Piłsudskiego. W tym tygodniu dotrą oni do Kielc. Andrzej Duda podziękował im za trud, którym corocznie upamiętniają ten czyn niepodległościowy.


Z rąk honorowego komendanta marszu Jana Józefa Kasprzyka prezydent odebrał odznakę honorową uczestnika marszu szlakiem "kadrówki". - Ta odznaka, ustanowiona w 1981 roku w czasie pierwszego wskrzeszonego po wojnie marszu, wzorowana jest na ulubionej odznace Józefa Piłsudskiego - odznace za wierną służbę - wyjaśnił Kasprzyk. Jak dodał, odznakę tę otrzymali m.in. honorowi protektorzy marszu śp. prezydenci Lech Kaczyński i Ryszard Kaczorowski.

Prezydent kontynuuje objazd po powiatach, który rozpoczął w kampanii wyborczej. Po spotkaniu z mieszkańcami Jędrzejowa udał się do Zochcina (gmina Sadowie), gdzie odbyło się spotkanie z mieszkańcami Domu Wspólnoty Chleb Życia. (inf. własna, PAP)

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.