przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 1 czerwca 2016

Dzień Dziecka w Ełku z udziałem Pary Prezydenckiej

  |   Dzień Dziecka w Ełku z udziałem Pary Prezydenckiej (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Dzień Dziecka w Ełku z udziałem Pary Prezydenckiej (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Dzień Dziecka w Ełku z udziałem Pary Prezydenckiej (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Dzień Dziecka w Ełku z udziałem Pary Prezydenckiej (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Dzień Dziecka w Ełku z udziałem Pary Prezydenckiej (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Dzień Dziecka w Ełku z udziałem Pary Prezydenckiej (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Dzień Dziecka w Ełku z udziałem Pary Prezydenckiej (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Dzień Dziecka w Ełku z udziałem Pary Prezydenckiej (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Dzień Dziecka w Ełku z udziałem Pary Prezydenckiej (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Dzień Dziecka w Ełku z udziałem Pary Prezydenckiej (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Dzień Dziecka w Ełku z udziałem Pary Prezydenckiej (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Dzień Dziecka w Ełku z udziałem Pary Prezydenckiej (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Dzień Dziecka w Ełku z udziałem Pary Prezydenckiej (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Dzień Dziecka w Ełku z udziałem Pary Prezydenckiej (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Dzień Dziecka w Ełku z udziałem Pary Prezydenckiej (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Dzień Dziecka w Ełku z udziałem Pary Prezydenckiej (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Dzień Dziecka w Ełku z udziałem Pary Prezydenckiej (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Dzień Dziecka w Ełku z udziałem Pary Prezydenckiej (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Dzień Dziecka w Ełku z udziałem Pary Prezydenckiej (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Dzień Dziecka w Ełku z udziałem Pary Prezydenckiej (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Dzień Dziecka w Ełku z udziałem Pary Prezydenckiej (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Wizyta Pary Prezydenckiej w Ełku (Krzysztof Sitkowski / KPRP) Wizyta Pary Prezydenckiej w Ełku (Krzysztof Sitkowski / KPRP) Wizyta Pary Prezydenckiej w Ełku (Krzysztof Sitkowski / KPRP) Wizyta Pary Prezydenckiej w Ełku (Krzysztof Sitkowski / KPRP) Wizyta Pary Prezydenckiej w Ełku (Krzysztof Sitkowski / KPRP) Wizyta Pary Prezydenckiej w Ełku (Krzysztof Sitkowski / KPRP) Wizyta Pary Prezydenckiej w Ełku (Krzysztof Sitkowski / KPRP) Wizyta Pary Prezydenckiej w Ełku (Krzysztof Sitkowski / KPRP)

- Chciałbym życzyć wszystkim dzieciom - i tym najmłodszym, i tym także już dużym czy wręcz dorosłym - szczęścia. Chciałbym życzyć, żebyście byli szczęśliwi, bo to jest chyba rzecz najważniejsza, żeby mieć to poczucie szczęścia związane także z poczuciem bezpieczeństwa w takim zwykłym życiu codziennym - mówił w środę prezydent w Ełku podczas festynu z okazji Dnia Dziecka.  Zobacz także: "Niech dzieciństwo będzie dla Was czasem miłych i inspirujących wspomnień"

 

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że wierzy, iż zostaną zrealizowane wszystkie zapowiedzi dotyczące poprawy sytuacji rodzin w Polsce. Dodał, że trudno jest żyć normalnie, godnie, gdy nie ma się zapewnionej możliwości godnego życia od strony materialnej, a jedno lub obydwoje rodziców muszą migrować za chlebem.

 

- Chciałem życzyć wszystkim dzieciom - i tym najmłodszym i tym także już dużym czy wręcz dorosłym - szczęścia. To jest chyba rzecz najważniejsza, żeby mieć to poczucie szczęścia związane także z poczuciem bezpieczeństwa, w takim zwykłym życiu codziennym - mówił prezydent.

 

Życzył też, by z dziećmi były zawsze osoby, które je kochają. - Aby zawsze obok was był ten ktoś, kto jest życzliwy i kto obdarza was miłością. Czy tą miłością rodzicielską, czy tą miłością przyjacielską, czy tą miłością rodzinną po prostu, czy później miłością małżeńską, kiedy jesteśmy już dorosłymi dziećmi, ale zawsze pozostajemy dziećmi swoich rodziców - dodał Duda.  

 

 

Prezydent nawiązał do słów papieża Jana Pawła II o tym, że "odpowiedzialna miłość rodzicielska", czyli to, co jest najważniejsze w rodzinie, jest "najważniejszym elementem gmachu społecznego, najważniejszym elementem cywilizacji miłości". Prezydent dziękował również opiekunom dzieci i nauczycielom.

 

-  Dzisiaj, drogie dzieci wasze święto, wielkie piękne święto i warto, żeby to święto było dniem radości, uśmiechu, miłości, ale przede wszystkim byśmy byli wszyscy razem: dzieci z rodzicami, z dziadkami, ze swoimi opiekunami, z rodzeństwem - mówiła Agata Kornhauser-Duda. - Z okazji tego waszego wielkiego święta życzę wam przede wszystkim, żebyście zdrowo rosły w atmosferze miłości i szacunku, żebyście były pełne optymizmu, pogody ducha, żeby wasze dzieciństwo było jak najdłużej było beztroskie, w bliskości z rodzicami – powiedziała Pierwsza Dama.

 

- Ważne jest, żeby rodzicie dawali wam poczucie bezpieczeństwa, aby obdarzali was zaufaniem i was słuchali – podkreśliła. - Życzę wam również, żeby rodzeństwo za bardzo wam nie dokuczało, żeby dziadkowie zawsze trzymali waszą stronę – dodała.

 
Agata Kornhauser-Duda zwróciła się również do rodziców i wychowawców:  I - wreszcie życzę, abyśmy my dorośli potrafili stworzyć jak najlepsze warunki do wszechstronnego rozwoju, a także żebyśmy umieli mądrze towarzyszyć wam na waszej drodze ku dorosłości.  Drodzy dorośli, pamiętajmy, że dzieci są naszym największym skarbem - podkreśliła małżonka prezydenta. 
 
Organizatorami pikniku były Caritas Diecezji Ełckiej oraz Urząd Miasta Ełku. W tym roku na dzieci i młodzież czekały liczne atrakcje. Podczas festynu Para Prezydencka wręczyła nagrody laureatom prezydenckiego konkursu rysunkowego dla dzieci pt. „Co najbardziej lubię w Polsce”.

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.