Menu rozwijane

Program modernizacji polskiej armii trwa. Można być pewnym, że żołnierze będą lepiej wyposażeni i będą mogli bezpieczniej realizować swoje zadania – mówił Prezydent.
W Katedrze Wawelskiej Prezydent RP Andrzej Duda wziął udział w uroczystościach pogrzebowych proboszcza parafii archikatedralnej śp. ks. prałata Zdzisława Sochackiego.
W niedzielę Prezydent RP Andrzej Duda wziął udział w Dożynkach Jasnogórskich. – Dziękuję za wszystkie działania prowadzone dla polskiego rolnictwa – mówił Andrzej Duda.
Prezydent Andrzej Duda, który wziął udział w Europejskim Forum Cyberbezpieczeństwa CYBERSEC CEE Regions&Cities podkreślał, że rozwój cyberprzestrzeni to jedno z największych wyzwań, przed jakimi stoi dzisiaj ludzkość.
– „Mazowsze” jest wielkim ambasadorem polskości, polskiej tradycji i folkloru; to ważne, że Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” powstało właśnie w Otrębusach – mówił Prezydent Andrzej Duda.
Wieluń jest symbolem terroru wojennego, okrucieństwa, złamania zasad; tamten świt 82 lata temu witał Polaków w zupełnie innej rzeczywistości; rzeczywistości utraty wolności, okupacji, grozy, cierpienia, utraty życia – mówił Prezydent Andrzej Duda.
Prezydent Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Dua wzięli udział w uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego w szkole podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Kruszewie.
W Stalowej Woli Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 23 lipca 2021 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych ze specjalnym przeznaczeniem gruntów leśnych.
W Zbylitowskiej Górze Para Prezydencka wzięła udział w Dożynkach Gminy Tarnów. Polskie rolnictwo zawsze będzie wymagało wszechstronnej opieki ze strony państwa – podkreślał Andrzej Duda.
Plan modernizacji polskich Sił Zbrojnych zaplanowany jest na długie lata – do 2036 roku. Wierzę, że dzięki temu całe Wojsko Polskie zostanie wyposażone w nowoczesny sprzęt – mówił Prezydent na pikniku wojskowym w Teresinie.
W Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej w Michniowie w woj. świętokrzyskim Prezydent Andrzej Duda otworzył Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich.
W Krakowie Pary Prezydenckie Polski i Litwy wzięły udział w uroczystościach z okazji 500-lecia zawieszenia Dzwonu Zygmunt. – Mam nadzieję, że nasza współpraca otwiera nowy rozdział – powiedział Andrzej Duda.
Na zaproszenie Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Krakowie składa dziś wizytę Prezydent Litwy Gitanas Nausėda. Przywódcy odwiedzili Dowództwo Komponentu Wojsk Specjalnych.
W Lipnicy Murowanej (pow. bocheński) Prezydent Andrzej Duda z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wzięli udział w uroczystości odsłonięcia tablicy upamiętniającej śp. Marię i Lecha Kaczyńskich.
Dla samorządów z Polskiego Ładu przewidziana jest kwota 20 mld zł na inwestycje o charakterze lokalnym; zachęcam do występowania o środki z tego funduszu – mówił Prezydent Andrzej Duda na spotkaniu z mieszkańcami Trzciany (woj. małopolskie).