Menu rozwijane

W Krakowie Pary Prezydenckie Polski i Litwy wzięły udział w uroczystościach z okazji 500-lecia zawieszenia Dzwonu Zygmunt. – Mam nadzieję, że nasza współpraca otwiera nowy rozdział – powiedział Andrzej Duda.
Na zaproszenie Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Krakowie składa dziś wizytę Prezydent Litwy Gitanas Nausėda. Przywódcy odwiedzili Dowództwo Komponentu Wojsk Specjalnych.
W Lipnicy Murowanej (pow. bocheński) Prezydent Andrzej Duda z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wzięli udział w uroczystości odsłonięcia tablicy upamiętniającej śp. Marię i Lecha Kaczyńskich.
Dla samorządów z Polskiego Ładu przewidziana jest kwota 20 mld zł na inwestycje o charakterze lokalnym; zachęcam do występowania o środki z tego funduszu – mówił Prezydent Andrzej Duda na spotkaniu z mieszkańcami Trzciany (woj. małopolskie).
Prezydent RP wziął udział w uroczystościach z okazji 100. rocznicy zakończenia III Powstania Śląskiego. – Pochylam dzisiaj nisko głowę przed wszystkimi bohaterami Powstań Śląskich – mówił.
– Patrzę z dumą na polski przemysł stoczniowy, który tutaj jest reprezentowany, i który tutaj wspaniale się rozwija – mówił Prezydent Andrzej Duda po wizycie w stoczni Remontowa HOLDING S.A. w Gdańsku.
– Przekop Mierzei Wiślanej to inwestycja wzmacniająca suwerenność Rzeczypospolitej – powiedział Prezydent Andrzej Duda, który razem z Premierem Morawieckim zwiedził teren budowy kanału żeglugowego.
Prezydent Andrzej Duda odwiedził Chrzanów (woj. lubelskie), gdzie spotkał się z mieszkańcami i osobami zaangażowanymi w akcję ratunkową podczas ostatnich podtopień w gminie.
Prezydent Andrzej Duda odwiedził w poniedziałek gospodarstwa w gminie Wilków (Lubelskie), gdzie w ubiegłym tygodniu gwałtowne burze z gradem i wichury zniszczyły wiele upraw i budynków.
Prezydent Andrzej Duda, który złożył wizytę w Zalesiu (woj. lubelskie), uczcił pamięć majora Mariana Bernaciaka „Orlika”. Dziękował za podtrzymywanie pamięci o polskich bohaterach i przekazywanie wiedzy o nich młodym ludziom.
Prezydent Andrzej Duda z Małżonką obejrzeli koncert z okazji 100-lecia Powstań Śląskich w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. – Zespół „Śląsk” to wielki wkład w kulturę i budowanie naszej tożsamości – mówił Prezydent.
W Pyrzowicach Prezydent RP wziął udział w uroczystości nadania Międzynarodowemu Portowi Lotniczemu Katowice imienia Wojciecha Korfantego. – Wojciech Korfanty jest w absolutnym panteonie naszych bohaterów narodowych – podkreślił Andrzej Duda.
W Nadleśnictwie Jabłonna Para Prezydencka wzięła udział w akcji „sprzątaMY”. Razem z wolontariuszami oczyszczała fragment lasu w szkółce leśnej Skierdy. – Dbajmy o lasy – apelowali Agata Kornhauser-Duda i Andrzej Duda.
W Wólce Konopnej koło Siedlec Prezydent Andrzej Duda wziął udział w uroczystości zakończenia ćwiczenia Dragon-21 połączonego z certyfikacją 18. Dywizji Zmechanizowanej.
W Borychowie, wsi na Mazowszu, Prezydent RP uczcił pamięć żołnierzy AK poległych w walce z komunistami oraz Mariana Borychowskiego, zamordowanego w 1951 w więzieniu mokotowskim za pomoc żołnierzom podziemia niepodległościowego.