Menu rozwijane

Prezydent Andrzej Duda odwiedził część Uzdrowiskową Kopalni Soli w Wieliczce, w której prowadzona jest m.in. rehabilitacja po przebyciu choroby COVID-19. To jedyny ośrodek tego typu w Polsce.
Konieczność stworzenia możliwości przedostania się na drugą stronę Dunajca była oczywista i była niezwykle pilna – podkreślił Prezydent Andrzej Duda podczas wizyty na terenie przebudowy mostu na Dunajcu (gmina Wierzchosławice) w woj. małopolskim.
Prezydent RP Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda odwiedzili Karpacki Oddział Straży Granicznej w Nowym Sączu. Prezydent podkreślał, że Oddział rozwija się znakomicie.
Prezydent Andrzej Duda odwiedził teren budowy Północnej Obwodnicy Krakowa. – To wielka i niezwykle oczekiwana inwestycja – podkreślił.
07.05.2021
Z okazji Dnia Strażaka Prezydent Andrzej Duda, który spotkał się ze strażakami ochotnikami jednostki OSP w Makowie Podhalańskim Dolnym podkreślał, że strażacy ochotnicy są sercem polskiej straży pożarnej.
Na Górze św. Anny (woj. opolskie) Prezydent Andrzej Duda wziął dziś udział w uroczystościach z okazji setnej rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego oraz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Lasów Prezydent Andrzej Duda, sadząc drzewa w Leśnictwie Bączki, zainaugurował ogólnopolską akcję „Łączą nas drzewa”.
Prezydent Andrzej Duda wziął dziś udział w obchodach rocznicy wydarzeń Bydgoskiego Marca 1981. Wydarzenia sprzed 40 laty były jednym z najdramatyczniejszych momentów karnawału „Solidarności”.
Firma, w której dziś jesteśmy, jest największym producentem urządzeń grzewczych na paliwo stałe w Polsce; to są produkty bardzo nowoczesne i niezwykle innowacyjne – mówił Prezydent, odwiedzając spółkę DEFRO w Rudzie Strawczyńskiej (woj. świętokrzyskie).
Andrzej Duda, jak co roku, zainaugurował charytatywne zawody w narciarstwie „12H Slalom Maraton Zakopane”. Podczas imprezy pozyskiwane są fundusze na rehabilitację i integrację dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami.
Trzymam kciuki, by prowadzone tu badania się powiodły i żebyśmy w 2022 r. mieli na rynku polski preparat przeciwko koronawirusowi – podkreślił Prezydent Andrzej Duda.
To jest naprawdę rewolucja, chcę wyrazić ogromną radość, że ona dzisiaj dzieje się w Polsce – podkreślił Andrzej Duda podczas prezentacji urządzenia firmy ML System do wykrywania koronawirusa z oddechu w ciągu mniej niż 10 sekund.
– Zaślubiny Polski z Morzem miały fundamentalne znaczenie gospodarcze dla odradzającej się Rzeczypospolitej – podkreślił Prezydent Andrzej Duda w Pucku.
Prezydent odwiedził w Głuchołazach Szpital MSWiA, w którym prowadzona jest rehabilitacja dla osób po COVID-19. Realizowany tam specjalny program fizjoterapii i rehabilitacji ma charakter pionierski, zarówno w Polsce, jak i w Europie.
Z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy odbyły się w Gdyni i w Gdańsku obchody 50. rocznicy tragicznych wydarzeń Grudnia'70 r.