Menu rozwijane

Na Górze św. Anny (woj. opolskie) Prezydent Andrzej Duda wziął dziś udział w uroczystościach z okazji setnej rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego oraz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Lasów Prezydent Andrzej Duda, sadząc drzewa w Leśnictwie Bączki, zainaugurował ogólnopolską akcję „Łączą nas drzewa”.
Prezydent Andrzej Duda wziął dziś udział w obchodach rocznicy wydarzeń Bydgoskiego Marca 1981. Wydarzenia sprzed 40 laty były jednym z najdramatyczniejszych momentów karnawału „Solidarności”.
Firma, w której dziś jesteśmy, jest największym producentem urządzeń grzewczych na paliwo stałe w Polsce; to są produkty bardzo nowoczesne i niezwykle innowacyjne – mówił Prezydent, odwiedzając spółkę DEFRO w Rudzie Strawczyńskiej (woj. świętokrzyskie).
Andrzej Duda, jak co roku, zainaugurował charytatywne zawody w narciarstwie „12H Slalom Maraton Zakopane”. Podczas imprezy pozyskiwane są fundusze na rehabilitację i integrację dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami.
Trzymam kciuki, by prowadzone tu badania się powiodły i żebyśmy w 2022 r. mieli na rynku polski preparat przeciwko koronawirusowi – podkreślił Prezydent Andrzej Duda.
To jest naprawdę rewolucja, chcę wyrazić ogromną radość, że ona dzisiaj dzieje się w Polsce – podkreślił Andrzej Duda podczas prezentacji urządzenia firmy ML System do wykrywania koronawirusa z oddechu w ciągu mniej niż 10 sekund.
– Zaślubiny Polski z Morzem miały fundamentalne znaczenie gospodarcze dla odradzającej się Rzeczypospolitej – podkreślił Prezydent Andrzej Duda w Pucku.
Prezydent odwiedził w Głuchołazach Szpital MSWiA, w którym prowadzona jest rehabilitacja dla osób po COVID-19. Realizowany tam specjalny program fizjoterapii i rehabilitacji ma charakter pionierski, zarówno w Polsce, jak i w Europie.
Z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy odbyły się w Gdyni i w Gdańsku obchody 50. rocznicy tragicznych wydarzeń Grudnia'70 r.
Prezydent i Pierwsza Dama wzięli udział w odnawianiu powierzchni na terenie Nadleśnictwa Lipusz, najbardziej zniszczonym przez huragan w 2017 r. Akcja „sadziMY” realizowana jest wspólnie z Lasami Państwowymi.
81 lat temu zniszczona została wolna i niepodległa Polska, 81 lat temu najeźdźcy niemieccy i sowieccy zniszczyli byt państwa polskiego – podkreślał w Wytycznie Prezydent Andrzej Duda podczas obchodów 81. rocznicy sowieckiej napaści na Polskę.
Za trud, ciężką pracę i zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego dziękował rolnikom w niedzielę podczas Dożynek Jasnogórskich Prezydent Andrzej Duda.
– To miejsce jest symbolem bohaterstwa polskich żołnierzy, a dla całego świata przestrogą przed tym, co oznacza brutalna polityka prowadząca do wojny – mówił Prezydent Andrzej Duda na Westerplatte.
Dzisiaj Polska i Litwa już bez mieczy, ale w przyjaźni, współtworzą razem Europę, Sojusz Północnoatlantycki, rozwijający się świat – mówił Prezydent Andrzej Duda podczas wspólnych z Prezydentem Litwy obchodów 610. rocznicy bitwy pod Grunwaldem.