Menu rozwijane

W Katowicach Prezydent Andrzej Duda złożył wieniec przed Pomnikiem Powstańców Śląskich, upamiętniającym trzy zbrojne zrywy z lat 1919-21, których celem było przyłączenie Górnego Śląska do Polski. Uczcił też pamięć Wojciecha Korfantego.
W Tykocinie Prezydent Andrzej Duda wziął udział w pikniku pod nazwą „Produkt Polski”.
Podczas wizyty w Augustowie (woj. podlaskie) Prezydent Andrzej Duda złożył wieniec przed tablicą upamiętniającą Polaków katowanych i zamordowanych przez NKWD i UB.
Ochotnicze straże pożarne mają wielkie znaczenie dla naszej ojczyzny: podtrzymują tradycję, budują wspólnotę i społeczeństwo obywatelskie, a także kształtują w człowieku to, co dobre i szlachetne – powiedział Andrzej Duda na spotkaniu w Szeligach.
Podczas wizyty w Końskich (woj. świętokrzyskie) Prezydent Andrzej Duda złożył wieniec przed pomnikiem mjr. Henryka Dobrzańskiego ps. „Hubal”.
Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady OT byli pierwszymi Terytorialsami, których w 2018 r. odwiedził Andrzej Duda. Dziś Prezydent wziął udział w uroczystej przysiędze 64 nowych żołnierzy.
To zdecydowany krok w przyszłość, by ratować zdrowie i życie pacjentów, a personelowi medycznemu umożliwić jeszcze lepszą służbę pacjentom – mówił Prezydent, zapowiadając powstanie nowego szpitala.
– Obiecywałem, że tę inwestycję będę wspierał i cieszę się, że to centrum powstaje – mówił Prezydent Andrzej Duda na Polanie Jakuszyckiej w Karkonoszach, gdzie powstaje nowoczesny ośrodek sportowy. Centrum ma być areną zawodów na najwyższym poziomie.
Prezydent Andrzej Duda spotkał się z polskimi i amerykańskimi żołnierzami, którzy brali udział w ćwiczeniu Defender-Europe 20 Plus. Podkreślił, że wspólne ćwiczenia są znakiem przyjaźni polsko-amerykańskiej oraz odpowiedzialności USA za pokój na świecie.
Państwo musi sprawować opiekę nad polskimi rolnikami polegającą na tym, że jeśli zdarzy się jakaś klęska żywiołowa, to państwo na pewno zareaguje – powiedział Prezydent Andrzej Duda na posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych w Parzniewie.
Prezydent Andrzej Duda spotkał się dziś z mieszkańcami terenów dotkniętych ulewami na Podkarpaciu. – Jestem z Państwem. Nie sztuka być wtedy, kiedy wszystko się dobrze dzieje – mówił do poszkodowanych podczas niedawnych deszczy.
We wsi Międzyłęż w gminie Pelplin (woj. pomorskie) Prezydent Andrzej Duda gościł na obiedzie u państwa Rzeszotek. Rodzina od kilkudziesięciu lat prowadzi tu gospodarstwo rolne.
Prezydent Andrzej Duda odwiedził w poniedziałek Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej w Rypinie.
Prezydent Andrzej Duda uczcił pamięć bohaterów Czerwca ’76. składając kwiaty przed pomnikiem w Radomiu. Dziś przypada 44. rocznica robotniczych protestów z Czerwca ’76.
Podczas uroczystej gali w Zakopanem Prezydent Andrzej Duda otrzymał tytuł Człowieka Roku 2019 „Tygodnika Solidarność”.