Menu rozwijane

Prezydent Andrzej Duda spotkał się dziś z mieszkańcami terenów dotkniętych ulewami na Podkarpaciu. – Jestem z Państwem. Nie sztuka być wtedy, kiedy wszystko się dobrze dzieje – mówił do poszkodowanych podczas niedawnych deszczy.
Państwo musi sprawować opiekę nad polskimi rolnikami polegającą na tym, że jeśli zdarzy się jakaś klęska żywiołowa, to państwo na pewno zareaguje – powiedział Prezydent Andrzej Duda na posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych w Parzniewie.
We wsi Międzyłęż w gminie Pelplin (woj. pomorskie) Prezydent Andrzej Duda gościł na obiedzie u państwa Rzeszotek. Rodzina od kilkudziesięciu lat prowadzi tu gospodarstwo rolne.
Prezydent Andrzej Duda odwiedził w poniedziałek Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej w Rypinie.
Prezydent Andrzej Duda uczcił pamięć bohaterów Czerwca ’76. składając kwiaty przed pomnikiem w Radomiu. Dziś przypada 44. rocznica robotniczych protestów z Czerwca ’76.
Podczas uroczystej gali w Zakopanem Prezydent Andrzej Duda otrzymał tytuł Człowieka Roku 2019 „Tygodnika Solidarność”.
Prezydent Andrzej Duda odwiedził Myślenice (woj. małopolskie), gdzie w wyniku ostatnich ulew wylała rzeka Raba. Powódź zniszczyła miejscową infrastrukturę drogową i sportowo-rekreacyjną.
Ten konkurs ma ważne znaczenie dla Zakopanego i całego Podhala – podkreślał Andrzej Duda, który wziął udział w gali przyznania certyfikatów „Marka Tatrzańska 2019”.
W ostatnich latach Ministerstwo Sportu przekazało ponad 100 mln zł na modernizację i rozbudowę kompleksu Średnich Krokwi – powiedział w Zakopanem Prezydent Andrzej Duda. Podkreślał, że to obiekt nie tylko na europejskim, ale wręcz światowym poziomie.
Prezydent Andrzej Duda późnym wieczorem odwiedził gminę Łapanów (woj. małopolskie), która ucierpiała z powodu ulewnych deszczy.
To niewyobrażalna dla nas szansa i perspektywa inwestycyjna – tak Prezydent Andrzej Duda ocenił po spotkaniu z Komisarzem UE ds. rolnictwa Januszem Wojciechowskim unijne propozycje dotyczące Polski w nowej perspektywie finansowej.
W miejscowości Węglówka Prezydent oglądał zerwaną przez potok Niedźwiadek drogę powiatową, w gminie Raciechowice zerwaną drogę w kierunku Szczyrzyca a w Pcimiu rozmawiał z pracującymi na miejscu służbami i mieszkańcami.
Wojewoda małopolski jest przygotowany, żeby od jutra mogła być realizowana wypłata do 6 tys. zł w przypadku zalanych budynków – poinformował Prezydent Andrzej Duda, który wziął udział w posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Krakowie.
Prezydent Andrzej Duda odwiedził Monaster Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy i św. Jana Teologa w Supraślu. To pierwsza wizyta głowy państwa w monasterze.
Prezydent Andrzej Duda, który przebywa z wizytą w województwie podlaskim, uczestniczył w uroczystości odsłonięcia tablicy poświęconej Helenie Tymińskiej, a także spotkał się z rodziną bł. ks. Jerzego Popiełuszki.