Menu rozwijane

Prezydent Andrzej Duda odwiedził rodzinne gospodarstwo rolne państwa Bardowskich w Uniejowicach na Dolnym Śląsku.
W Goszczu (woj. dolnośląskie) Prezydent spotkał się z zarządem i załogą fabryki mebli Bodzio. – To jedna z tych wielkich polskich firm, która w okresie epidemii nie zwolniła ani jednego pracownika, także dzięki pomocy państwa – podkreślał.
Rada Miejska Wielunia przyznała Andrzejowi Dudzie tytuł honorowego obywatela tego miasta. – To dla mnie wielki zaszczyt – zapewnił Prezydent RP.
Prezydent Andrzej Duda odwiedził Anwil S.A – chemiczną spółkę w Grupie Orlen, producenta nawozów azotowych i tworzyw sztucznych. Podkreślił, że wielkie plany inwestycyjne są teraz potrzebne, by Polska rozwijała się jak najbardziej dynamicznie.
W siedzibie Nadleśnictwa Lipusz Prezydent Andrzej Duda wręczył promesy na zakup wozów strażackich jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych działającym na Pomorzu.
– To przykład wielkiej odpowiedzialności polskiego biznesu, ale też tego, jak zostało wykorzystane wsparcie ze strony państwa, by dostosować się do nowej sytuacji i dokonać takich zmian, by zachowane zostały wszystkie miejsca pracy – wskazał Prezydent RP.
Na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych w Ustce Prezydent Andrzej Duda obserwował ćwiczenie Anakonda-20. – Wszystkie cele zostały rażone. Jak widać, nasi piloci i nasi artylerzyści radzą sobie doskonale – podsumował Andrzej Duda.
Nowy most na Wiśle pobudzi rozwój gospodarczy okolicy – mówił Andrzej Duda podczas spotkania dotyczącego budowy nowego mostu w Wilczkowicach Górnych.
Jeżeli ktoś chce się dowiedzieć, czy pieniądze na wielkie inwestycje publiczne są dobrze wydawane, wystarczy zapytać ludzi, obok domów których toczą się te inwestycje – mówił Prezydent Andrzej Duda w sobotę na Podkarpaciu.
Niesienie pomocy do ostatniej chwili to powołanie ratowników górniczych – mówił Prezydent do ratowników. W Bytomiu Andrzej Duda spotkał się również ze strażakami z województwa śląskiego.
Modernizacja kraju, inwestowanie w najnowocześniejsze technologie i rozwijanie biznesu to kierunek, w którym powinniśmy iść – podkreślał Andrzej Duda, który na Śląsku odwiedził m.in. Sosnowiecki Park Naukowo-Technologiczny.
Przebywający w Chełmie Prezydent Andrzej Duda odwiedził rodzinny dom dziecka prowadzony przez małżeństwo Henryka i Bogumiłę Skrzypkowskich. Złożył również wizytę w Centrum Doradztwa Polskiego Funduszu Rozwoju.
Podczas spotkania z Kołami Gospodyń Wiejskich działającymi na Lubelszczyźnie Andrzej Duda podkreślił: Waszej działalności nie da się wycenić – tak wiele robicie dla lokalnej społeczności, tradycji, umacniania obyczajów, tożsamości – wszystkiego, co ważne.
– Bardzo ważne jest w społeczeństwie poczucie siły. Wiara ludzi w to, że przebrniemy najtrudniejsze momenty – przekonywał Prezydent Andrzej Duda w Troszynie.
Andrzej Duda złożył wizytę na placu budowy węzła drogowego Tyszki Nadbory na drodze S61 Via Baltica. – To budowa jednej z najważniejszych dróg w Europie – podkreślił Prezydent i zapewnił, że wielkie inwestycje będą kontynuowane.