Menu rozwijane

W Parku Glinianki w Sulejówku, tuż obok nowo wybudowanego zbiornika retencyjnego, Prezydent Andrzej Duda zachęcał do udziału w programie Moja Woda, zakładania oczek wodnych i kwietnych łąk, by oszczędzać zasoby wodne i ograniczyć skutki suszy.
Prezydent Andrzej Duda, który wziął udział w inauguracji kolejnego etapu inwestycji „Polimery Police” podkreślał, że to ogromna inwestycja, na światowym poziomie nowoczesności.
Tradycyjnie w Dzień Zesłania Ducha Świętego obchodzone jest święto ruchu ludowego. Z tej okazji w Krakowie Prezydent Andrzej Duda złożył wieniec przed popiersiem Wincentego Witosa – jednego z Ojców Niepodległości.
Prezydent zwiedził marinę Port 110 w Iławie, znajdującą się nad jeziorem Jeziorak. Wcześniej oglądał nową halę produkcyjno-magazynową Kram S.A w Dzierzgoniu.
– Chcemy nadal realizować wielkie inwestycje, a nie z nich rezygnować, bo to właśnie one są siłą napędową gospodarki – powiedział Prezydent Andrzej Duda, który razem z Premierem i szefem MGMiŻŚ odwiedził teren inwestycji.
Andrzej Duda składa dziś wizytę w województwie lubuskim. W Międzyrzeczu odsłonił tablicę upamiętniającą powstanie pierwszych organów administracji polskiej na ziemi lubuskiej.
Kontakt z Rodakami jest dla mnie najważniejszy. Polska gminna i powiatowa zawsze była mi bliska –podkreślał dziś Prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w województwie łódzkim.
Wystąpię z inicjatywą powołania funduszu inwestycji samorządowych, który pomoże samorządom maksymalnie wykorzystać środki europejskie – zapowiedział Prezydent Andrzej Duda podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Piątku (woj. łódzkie).
Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego Prezydent RP odwiedził małopolskich i świętokrzyskich samorządowców. – Macie we mnie swojego orędownika – zapewnił i chwalił nowe inwestycje, które powstały w efekcie współpracy samorządowców z władzami centralnymi.
W Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach Prezydent Andrzej Duda zapoznał się z oceną sytuacji na Śląsku w związku z pandemią koronawirusa.
Z okazji święta Wojsk Specjalnych Para Prezydencka spotkała się z dowództwem i żołnierzami Jednostki Wojskowej AGAT w Gliwicach. Najlepsi żołnierze Wojsk Specjalnych zostali przez Prezydenta RP wyróżnieni.
Uczestnictwo w 96. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Służby Zdrowia na Jasną Górę to wyraz wdzięczności, wspólnoty i podziękowania dla tego środowiska – mówił Prezydent który w częstochowskim sanktuarium uczestniczył w mszy w intencji służby zdowia.
Prezydent Andrzej Duda odwiedził Świętokrzyski Park Narodowy, a także gospodarstwo agroturystyczne w Tarczku (woj. świętokrzyskie). Z uwagi na pandemię koronawirusa branża turystyczna przechodzi trudny czas, dlatego Prezydent zachęca do wakacji w kraju.
Wierzę, że uda nam się pokonać wszystkie trudności, że spokojną pracą, współdziałaniem, mądrymi decyzjami pokonamy ten czas kryzysowy. I mam nadzieję, że wrócimy na normalne tory rozwoju naszej gospodarki – przekonywał Andrzej Duda w Maciejowicach.
Prezydent Andrzej Duda odwiedził w sobotę garwoliński targ, a później także firmę Lechpol Electronics. – Właściciele firmy Lechpol z dumą mówią, że udało im się przetrwać kryzys m.in. dzięki wsparciu Tarczy Antykryzysowej – podkreślał.