Menu rozwijane

Wyrażamy pełną solidarność z państwami Unii Europejskiej i NATO, które mierzą się z hybrydowymi atakami na swoich granicach z Białorusią – oświadczyli Prezydenci.
Sytuacja epidemiczna w naszym regionie jest poważna, a przez nowy wariant koronawirusa może się jeszcze pogorszyć, dlatego apelujemy do wszystkich, by zaszczepili się przeciwko Covid–19
We, the Presidents of the countries of the Visegrad Group, gathered in Budapest today, express our full solidarity with the EU and NATO countries who face hybrid attacks at their borders with Belarus.
We, the presidents of the Visegrad Four countries therefore call on everyone to get vaccinated as soon as possible for the sake of their health and the health of their close ones.
W Kwaterze Głównej NATO w Brukseli Prezydent Andrzej Duda spotkał się z Sekretarzem Generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem. – Na polskiej granicy trwa atak hybrydowy ze strony białoruskiej, bez wątpienia wspierany przez władze rosyjskie – mówił Prezydent.
Mamy nadzieję, że wkrótce dzięki wsparciu politycznemu społeczności europejskiej i Sojuszu Północnoatlantyckiego hybrydowy atak na polską granicę zostanie zakończony – mówił Prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z Prezydentem Macedonii Północnej Stewo Pendarowskim. Para Prezydencka przebywa z wizytą w Skopje.
Omówienie sytuacji na polsko-białoruskiej granicy oraz wyrażenie wsparcia dla unijnych aspiracji Czarnogóry to główne cele spotkania Prezydentów Polski i Czarnogóry Andrzeja Dudy i Milo Djukanovića.
Prezydent Andrzej Duda z Małżonką przybyli we wtorek wieczorem do Czarnogóry, gdzie polski przywódca spotka się z m.in. z Prezydentem tego kraju Milo Djukanoviciem. W czwartek Para Prezydencka uda się do Macedonii Północnej.
Spotkania i rozmowy polityczne z Prezydent Słowacji Zuzaną Čaputovą, Przewodniczącym Rady Narodowej Borisem Kollarem i Premierem Eduardem Hegerem to główne punkty wizyty w Republice Słowackiej.
W Pałacu Elizejskim odbyło się spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z Prezydentem Emmanuelem Macronem. Prezydent RP złożył roboczą wizytę w Paryżu.
Podczas wizyty roboczej w Paryżu Prezydent Andrzej Duda spotkał się z Rafałem Brzoską, szefem spółki InPost.
Prezydent RP uda się jutro z roboczą wizytą do Paryża. Z Prezydentem Francji będzie rozmawiał m.in. o współpracy polsko-francuskiej w kwestiach gospodarczych i energetycznych oraz ochronie granic UE.
Drugiego dnia wizyty na Litwie Prezydent Andrzej Duda zabrał głos podczas Litewskiej Narodowej Konferencji Bezpieczeństwa, a wcześniej rozmawiał z Premier Litwy Ingridą Šimonytė.
W Bazylice Archikatedralnej św. Stanisława i św. Władysława Pary Prezydenckie Polski i Litwy wzięły udział w mszy świętej. To ostatni punkt dwudniowej wizyty Prezydenta Andrzeja Dudy z Małżonką w Republice Litewskiej.
Przebywający z wizytą w Wilnie Prezydent Andrzej Duda na Cmentarzu na Rossie złożył kwiaty przy Mauzoleum Matka i Serce Syna oraz w Kaplicy Powstańców Styczniowych.