Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 21 września 2015

Andrzej Duda na XI spotkaniu prezydentów państw grupy Arraiolos

  |   Przylot prezydenta na XI spotkanie prezydentów państw grupy Arraiolos Spotkanie z prezydentem Słowenii Spotkanie z prezydentem Słowenii Spotkanie z prezydentem Finlandii Spotkanie z prezydentem Finlandii Powitanie przed wejściem do Zamku Wartburg Powitanie przed wejściem do Zamku Wartburg Powitanie przed wejściem do Zamku Wartburg Powitanie przed wejściem do Zamku Wartburg Wykład "Wpływ niemieckiej reformacji na Europę i edukację" Wykład "Wpływ niemieckiej reformacji na Europę i edukację" Wykład "Wpływ niemieckiej reformacji na Europę i edukację" Wykład "Wpływ niemieckiej reformacji na Europę i edukację" Zwiedzanie Zamku Wartburg Zwiedzanie Zamku Wartburg

W poniedziałek prezydent Andrzej Duda wziął udział w pierwszym dniu XI spotkania prezydentów państw grupy Arraiolos. Prezydentowi w trakcie dwudniowej wizyty towarzyszy małżonka Agata Kornhauser-Duda.

  Zobacz także: Prezydent udaje się do Niemiec na spotkanie grupy Arraiolos "Prezydent oczekuje od rządu odpowiedzialnej decyzji ws. uchodźców"

Minister Krzysztof Szczerski w rozmowie z dziennikarzami w Eisenach mówił, że w tle dyskusji są dwa kryzysy, które Europa musi dzisiaj przezwyciężyć - kryzys związany z falą imigracyjną i kryzys związany z destabilizacją i brakiem bezpieczeństwa na Wschodzie. Jak podkreślił minister, m.in. o tych sprawach Andrzej Duda rozmawiał podczas spotkań bilateralnych.

 

- Prezydent Duda zaprosił na spotkanie prezydenta Słowenii i prezydenta Finlandii, te spotkania się już odbyły, jutro będzie spotkanie z prezydentem Włoch i prezydentem Łotwy. Te dwa tematy w czasie dzisiejszych dwustronnych rozmów prezydenta dominowały - relacjonował minister.

- W obu tych kryzysach potrzebna jest silna europejska odpowiedź. Tak jak mówił prezydent Duda w Krynicy, Europa musi być silna i nie może być bezradna. Dziś wygląda, że Europa będąc silną, jest bezradna wobec tych dwóch kryzysów - dodał.

 

W ramach poniedziałkowego spotkania prezydentów odbył wykład pt. "Wpływ niemieckiej reformacji na Europę i edukację", a także pierwsza sesja plenarna pt. "Spójność w Europie".

 

Lokalizacja

Poleć znajomemu