Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Niedziela, 18 września 2016

Para Prezydencka w Nowym Jorku

  |   Nowy York, spacer po Brooklyn Heights Promenade. (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Nowy York, spacer po Brooklyn Heights Promenade. (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Nowy York, spacer po Brooklyn Heights Promenade. (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Nowy York, spacer po Brooklyn Heights Promenade. (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Nowy York, spacer po Brooklyn Heights Promenade. (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Nowy York, spacer po Brooklyn Heights Promenade. (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Nowy York, spacer po Brooklyn Heights Promenade. (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Nowy York, spacer po Brooklyn Heights Promenade. (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Nowy York, spacer po Brooklyn Heights Promenade. (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Nowy York, spacer po Brooklyn Heights Promenade. (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Nowy York, spacer po Brooklyn Heights Promenade. (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Nowy York, spacer po Brooklyn Heights Promenade. (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Nowy York, spacer po Brooklyn Heights Promenade. (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP)
Prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Korhauser-Dudą przybył w sobotę wieczorem do Nowego Jorku, gdzie w przyszłym tygodniu weźmie udział w 71. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, a także w szczycie ONZ dotyczącym migracji i uchodźców. Spotka się też z amerykańską Polonią.
 
Podczas piątkowej konferencji prasowej prezydent zapowiedział, że Polska jest na ostatnim odcinku ubiegania się o niestałe członkostwo w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, które wzmocni naszą pozycję w UE.
 
Zobacz także: Prezydent o najważniejszych założeniach swojej wizyty w USA Prezydent informował, że jego wizyta ma trzy zasadnicze elementy. Pierwszym jest spotkanie z Polonią i kombatantami, polskimi przedsiębiorcami, drugim - spotkanie z przedsiębiorcami, którzy są związani z Amerykańską Izbą Handlu oraz z przedstawicielami "wielkich amerykańskich firm, korporacji, które inwestują lub planują inwestować w naszym kraju". Trzecim elementem wizyty jest jego obecność w 71. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, która ma być poświęcona zrównoważonemu rozwojowi, a także na szczycie ONZ, który ma być poświęcony sprawie ruchów migracyjnych i uchodźców.
 
- Na obu tych spotkaniach będą moje wystąpienia, będziemy rozmawiali o tych kwestiach, które tak mocno dzisiaj dotyczą przede wszystkim Europy, jeżeli chodzi o migrację i uchodźców - powiedział Andrzej Duda.
(PAP) 

Lokalizacja

Poleć znajomemu