Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 7 listopada 2016

Para prezydencka przekazała dary uchodźcom

  |   W organizacji Caritas Jordan pomoc trafi do grupy ok. 800 osób - uchodźców z Iraku, Syrii oraz do ubogich Jordańczyków. (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) W organizacji Caritas Jordan pomoc trafi do grupy ok. 800 osób - uchodźców z Iraku, Syrii oraz do ubogich Jordańczyków. (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) W organizacji Caritas Jordan pomoc trafi do grupy ok. 800 osób - uchodźców z Iraku, Syrii oraz do ubogich Jordańczyków. (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) W organizacji Caritas Jordan pomoc trafi do grupy ok. 800 osób - uchodźców z Iraku, Syrii oraz do ubogich Jordańczyków. (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) W organizacji Caritas Jordan pomoc trafi do grupy ok. 800 osób - uchodźców z Iraku, Syrii oraz do ubogich Jordańczyków. (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) W organizacji Caritas Jordan pomoc trafi do grupy ok. 800 osób - uchodźców z Iraku, Syrii oraz do ubogich Jordańczyków. (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) W organizacji Caritas Jordan pomoc trafi do grupy ok. 800 osób - uchodźców z Iraku, Syrii oraz do ubogich Jordańczyków. (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) W organizacji Caritas Jordan pomoc trafi do grupy ok. 800 osób - uchodźców z Iraku, Syrii oraz do ubogich Jordańczyków. (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) W organizacji Caritas Jordan pomoc trafi do grupy ok. 800 osób - uchodźców z Iraku, Syrii oraz do ubogich Jordańczyków. (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) W organizacji Caritas Jordan pomoc trafi do grupy ok. 800 osób - uchodźców z Iraku, Syrii oraz do ubogich Jordańczyków. (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) W organizacji Caritas Jordan pomoc trafi do grupy ok. 800 osób - uchodźców z Iraku, Syrii oraz do ubogich Jordańczyków. (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) W organizacji Caritas Jordan pomoc trafi do grupy ok. 800 osób - uchodźców z Iraku, Syrii oraz do ubogich Jordańczyków. (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) W organizacji Caritas Jordan pomoc trafi do grupy ok. 800 osób - uchodźców z Iraku, Syrii oraz do ubogich Jordańczyków. (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) W organizacji Caritas Jordan pomoc trafi do grupy ok. 800 osób - uchodźców z Iraku, Syrii oraz do ubogich Jordańczyków. (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) W organizacji Caritas Jordan pomoc trafi do grupy ok. 800 osób - uchodźców z Iraku, Syrii oraz do ubogich Jordańczyków. (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) W organizacji Caritas Jordan pomoc trafi do grupy ok. 800 osób - uchodźców z Iraku, Syrii oraz do ubogich Jordańczyków. (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) W organizacji Caritas Jordan pomoc trafi do grupy ok. 800 osób - uchodźców z Iraku, Syrii oraz do ubogich Jordańczyków. (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP)

Para prezydencka, Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda, w poniedziałek w siedzibie jordańskiego Caritasu w Ammanie przekazała dary - koce i śpiwory, które trafią do uchodźców z Iraku i Syrii przebywających w Jordanii.

 

W organizacji Caritas Jordan pomoc trafi do grupy ok. 800 osób - uchodźców z Iraku, Syrii oraz do ubogich Jordańczyków.

 

- To wspólny z Fundacją SOS dla Życia i prezydentem Panamy Juanem Carlosem Varelą projekt pomocy humanitarnej - powiedział prezydencki minister Krzysztof Szczerski. Poinformował, że jest to transport pół tony mleka w proszku, koce, śpiwory i ubrania dla uchodźców.

- Jordania jest jednym z najstabilniejszych państw Bliskiego Wschodu. Jest dziś bardzo ważnym ogniwem w grupie państw poszukujących rozwiązania pokojowego konfliktu także w Syrii. To istota dobrej polityki wobec uchodźców - zapewnienie im dziś godnych warunków przebywania na uchodźctwie, ale później umożliwienie im powrotu - powiedział minister. - Nie byłoby dobrze, gdyby wojna na trwałe zmieniła stosunki społeczne czy religijne w regionie Bliskiego Wschodu. To szczególne miejsce na świecie, gdzie współistnieją od tysięcy lat główne religie monoteistyczne współczesnego świata. Jordania jest kluczowym krajem, by ten ład odbudować - zaznaczył.

Poleć znajomemu